Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola rahvusvaheliste suhete ekspert: Merkeli ja Putini vahel on sõlmitud uus Molotov-Ribbentropi pakt

-
23.11.2021
Kas uus MRP?
© Scanpix

Konflikti Poola riigipiiril poleks juhtunud, kui poleks olnud Saksamaa ebalojaalset poliitikat Euroopa Liidus, arvab Poola rahvusvaheliste suhete ekspert, Kristlike Perede Liidu president dr Bogusław Rogalski intervjuus raadiojaamale Radio Marija.

“Saksamaa, kes kasutab Euroopa Liitu oma hegemoonia ülesehitamiseks Euroopas, olles – nagu see on ajaloos korduvalt juhtunud – loonud suhteid Venemaaga üle meie peade. Olgem otsekohesed – ühelt poolt tahab Vladimir Putin Poolat destabiliseerida ja teisest küljest tahab Saksamaa sedasama,” ütles Rogalski.

“Poola aktiivne diplomaatiline tegevus on väga vajalik selles keerulises konfliktiolukorras Poola-Valgevene piiril, sest ainult nii saame liitlasi, kes toetavad meid mitte ainult diplomaatiliselt, vaid ka muudes valdkondades – nagu näiteks Ühendkuningriik, mille insenerivägede pataljon tuli appi Poola piiri kindlustama,” märkis “Päevauudiste” külaline. “Tänu liitlaste mobilisatsioonile suudame peatada immigrantide sissevoolu, mida Valgevene režiim kasutab olukorra destabiliseerimiseks Euroopa Liidu piiril.”

Dr Bogusław Rogalski rõhutas, et oma jõupingutustes peaks pöörama tähelepanu mitte ainult oma naabritele või riikidele, kellega jagatakse piiri destabiliseerimise saatust, vaid ka teistele Euroopa riikidele, kelle abi võib osutuda hädavajalikuks.

“Rohkem kui kunagi varem Kolmanda vabariigi ajaloos vajab Poola sõpru ja liitlasi. Kõneluste tähtsust peaks näitama fakt Leedust. Täpselt 11. novembril võttis Leedu parlament vastu Poolat toetava resolutsiooni,” rääkis Rogalski.

Praegu saab tema sõnul astuda vaid samme kriisi ohjeldamiseks, seistes vastu Valgevene-Vene katsetele Poolat ja Euroopa Liitu destabiliseerida. Samas märkis ekspert, et kogu konflikt oli välditav.

“Kogu olukorda Valgevene-Poola piiril, kogu konflikti poleks olemas, kui poleks Saksamaa ebalojaalset poliitikat Euroopa Liidus. Saksamaa, kes kasutab Euroopa Liitu oma hegemoonia ülesehitamiseks Euroopas, on koos Venemaaga võtnud ette väga ohtliku projekti Nord Stream 2 ehitamiseks. See projekt on lasknud lahti Vladimir Putini käed, kes omakorda kasutab Aleksander Lukašenkat kogu Kesk- ja Ida-Euroopa destabiliseerimiseks, et Venemaa saaks taastada oma nõukogudeaegse mõjusfääri,” märkis dr Bogusław Rogalski.

Ta rõhutas, et Poola tegevus rahvusvahelisel areenil peaks olema suunatud sellele, et Nord Stream 2 ei saaks täielikku ülekandevõimsust. “Alles siis suudame need destabiliseerivad tegevused meie piiril peatada. Meie diplomaatiline tegevus peaks survestama ka Lähis-Ida riike, et ei toimuks massilist migrantide saatmist Valgevenesse, kust tahetakse jõuda Saksamaale läbi Poola või Leedu,” rääkis Rogalski.

Desinformatsioon on Rogalski sõnutsi ka Vladimir Putini ja Aleksandr Lukašenka peetud hübriidsõja element. Venemaa ja Valgevene režiimide levitatud valeinformatsiooni võtab vastu ja dubleerib Lääne meedia, aga ka Poola opositsioon.

“Meedias korduvalt korratud vale hakkab Goebbelsi põhimõtte järgi tõeks saama. Meie opositsioon peaks seda meeles pidama ja seda peaks meeles pidama ka Poola liberaalne meedia, sest täna vajame suurt rahvuslikku ja poliitilist ühtsust, et see konflikt ära hoida,” rõhutas Kristlike Perede Liidu president. Ta lisas, et desinformatsiooni kasutamine lahingutegevuses pole sugugi uus praktika, vaid on inimkonda saatnud juba aastasadu.

“Juba antiikajal väitis Hiina kindral Sun Zi, et kui soovite mõnda territooriumi edukalt vallutada või seda mõjutada, peaksite külvama valesid. Nagu näha, viljeletakse seda meetodit endiselt, eriti meie idanaabrite juures,” märkis ekspert.

Seetõttu peaks Poola peaminister või president kohtumisel üksikute riikide juhtidega erilist tähelepanu pöörama sellele asjaolule, et nende riikide meedia ei dubleeriks Poola-vastast propagandat.

Radio Maryja külaline nentis, et praegu on tegemist Vene-Saksa liiduga, mille lõpetamiseks tuleb astuda otsustavaid samme.

“Kui tahame lõpetada tegevused Poola ümber või väljaspool Poolat ja eriti kui tahame lõhkuda Saksamaa-Vene allianssi, mis sarnaneb Ribbentropi-Molotovi paktiga (sõlmitud Angela Merkeli ja Vladimir Putini vahel), siis peaksime liite looma veidi kaugemalt ja laiemalt. Võib-olla Türgiga, võib-olla teiste riikidega. Liitu luues peame peatama Saksa-Vene hegemoonilised tegevused, mis kahjustavad Poolat. Seda tuleb avalikustada. Ärge andke järele provokatsioonidele, looge sõprusvõrgustik mitte ainult Euroopas, vaid ka maailmas,” ütles rahvusvaheliste suhete ekspert.

Peale Saksa-Vene koostöö leidis tema sõnul Euroopa Liidus aset veel üks skandaalne sündmus: Brüssel tagas Aleksandr Lukašenkale rahalise toetuse migrantidele humanitaarabi andmiseks. Samal ajal on Poolal probleem Euroopa Liidu idapiiri kindlustava müüri ehitamiseks sobival tasemel EL-i rahastuse saamisega.

“EL tegi saatusliku vea, toetades Aleksander Lukašenkat rahaliste vahenditega, ja mitte toetades ühemõtteliselt ja mõõdetavalt näiteks piirimüüri ehitamist Poola-Valgevene piirile, mis on vajalik kogu Euroopale,” rõhutas dr Bogusław Rogalski.

“See näitab ELi ametnike tõelisi kavatsusi. Need kavatsused ei tule tühjast kohast. Need on tuletis Saksamaa poliitikast EL-is, mis on suurim riik, mis soovib ka meie riiki destabiliseerida. Olgem otsekohesed. Poolat destabiliseerivad ühelt poolt Vladimir Putin, teiselt poolt Saksamaa,” osutas “Päevauudiste” külaline.

Poola destabiliseerimine, eriti energeetiliselt, oleks Saksamaale mugav, sest siis võiks Poola saada nende energia vastuvõtjaks. Vladimir Putin omakorda soovib oma mõjusfääri nihutada vähemalt Bugi jõe joonele.

Rogalski rõhutas, et Poola ei tohiks olla illusioonis, et leiab sõpru EL institutsioonidest. Seega peaks riik otsima liitlasi Euroopa Liidu liikmesriikidest või kolmandatest riikidest nagu Ühendkuningriik.

“Loogem liite, minnes aga mööda Berliinist ja EL institutsioonidest. On hea, et presidendi ja peaministri tegevus on suunatud väga erinevatele riikidele, sest ainult nii suudame selle konflikti võita,” soovitab Rogalski.

Allikas: Radio Marija