Poola süüdistab Euroopa Komisjoni seadusvastases survestamises

Rubriik Maailm On
- Updated

Poola konservatiivse võimuerakonna Seadus ja Õiglus (PiS) esimees Jarosław Kaczyński ründas neljapäeval teravalt Euroopa Komisjoni distsiplinaarmenetlust ja ütles, et konstitutsioonikohtu muudatuste tühistamise nõue on ebaseaduslik.

Euroopa Komisjon andis kolmapäeval Poolale kolm kuud põhiseaduskohtule mullu kehtestatud muudatuste tagasipööramiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans hoiatas, et kui kohtu võimu täielikult ei taastata, siis võivad sellele järgneda sanktsioonid.

“See protsess ei allu EL-i lepetele. See ei ole midagi enamat kui Euroopa Komisjoni ja tema ametnike lõbu,” ütles PiS-i esimees ja endine peaminister Jarosław Kaczyński Saksa lehele Bild.

Poola parlament võttis juulis vastu seaduse, mis leevendab rahvusvahelist kriitikat pälvinud reegleid ja võimaldab konstitutsioonikohtul taas tegutseda. Samas ütles Timmermans kolmapäeval, et mitmed “fundamentaalsed mured on jätkuvalt lahendamata”.

Kohtul pole veel täielikku õigust läbi viia põhiseaduslikku järelevalvet, rõhutas volinik. “See mõjutab negatiivselt selle ausust, stabiilsust ja korralikku toimimist, mis on üks põhilistest Poola õigusriigi kaitsemehhanismidest.”

Timmermansi suust kriitikat kuulda absurdne, sest Timmermans on hollandlane, Hollandis aga ei ole üldse konstitutsioonikohut, ütles Kaczyński.

Poola ja EL-i suhted hakkasid jahenema novembris, mil riigis võimule saanud Seaduse ja Õigluse valitsus asus allutama oma kontrollile konstitutsioonikohut ja riigimeediat.

BNS

Fotol: Seaduse ja Õigluse partei (PiS) esimees Jarosław Kaczyński (Allikas: Reuters)

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused