Poola tahab sooideoloogilise Istanbuli konventsiooni prügikasti visata

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Poola teab, kuhu ideoloogilised “uusväärtused” kuuluvad. Pilt on illustratiivne.

Poola otsib võimalust taganeda Istanbuli konventsioonist, millele kirjutati alla 2015. aastal ja mis ratifitseeriti peamiselt LGBT+ aktivistide survel. Istanbuli konventsioon on Euroopa Nõukogu naistevastase ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsioon, kuid kriitikute sõnul kasutatakse konventsiooni ära sooideoloogia läbisurumiseks.

Poola tööminister Marlena Malag, kes tegeleb valitsuses ka perekonnateemadega, ütles, et Poola esitas konventsiooni vastased vastuväited ja nüüd on riigil aasta lõpuni aega oma kavatsuste selgitamiseks. Hetkel tegeletakse uute seaduste ettevalmistamistega, mis võimaldavad Poolal lepingust taganeda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Möödunud nädalal teatas Poola Katoliiklik Sotsiaalne Kongress ja Ordo Iurise insituut, et alustavad allkirjade kogumist petitsioonile: „Jah perekonnale, ei sooideoloogiale“, mille eesmärgiks on Poola lahkumine Istanbuli konventsioonist ja rahvusvahelise perekonnaõiguste konventsiooni ratifitseerimine, mis on kristlaste ja konservatiivide alternatiivne konventsioon pereväärtuste ja naiste kaitseks.

Katoliikliku mõttekoja Ordo Iurise kohaselt püütakse Istanbuli konventsiooniga sundida peale sooideoloogiat, hävitada perekondlikke väärtusi ning rünnata kristlikke põhimõtteid. Konventsioon mõistab hukka nii traditsioonilise peremudeli kui ka katoliikluse, pidades neid põhimõtteliselt süüdi perevägivallas. Kõik konventsioonile alla kirjutanud riigid võtavad endale kohustuse propageerida ja edendada sooideoloogiat.

Poola konservatiivid on juba mõnda aega otsinud võimalust konventsioonist taganemiseks. Valitsuspartei Õiglus ja Õigus (PiS) lubas juba 2015. aastal, et Poola lahkub konventsioonist, kuid siiani ei ole seda tehtud. Poola abijustiitsminister Marcin Romanowski nimetas konventsiooni sooideoloogiliseks lalinaks: „Istanbuli konventsioon nimetab religiooni naistevastase vägivalla põhjuseks. Me tahame taandada end sellest sooideoloogilisest lalinast, mille ratifitseerisid Kodanike Platvorm (PO) ja Poola Rahvapartei (PSL). Välismaised arvamused meid ei huvita. Meie lähtealuseks on suveräänne rahvusriik,“ kirjutas ta Twitteris.

Mitmed riigid nagu näiteks Ungari ei ole ratifitseerinud Istanbuli konventsiooni. „Meil on õigus kaitsta oma maad, oma kultuuri, oma seaduseid, traditsioone ja rahvuslikke väärtusi,“ ütles Ungari KDNP fraktsiooni liider Lprinc Nacsa selle aasta mais pärast konventsiooni ratifitseerimise läbikukkumist Ungari parlamendis.

Allikas: Remix News

6 commentsOn Poola tahab sooideoloogilise Istanbuli konventsiooni prügikasti visata

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Me oleme astunud igasugustesse organisatsioonidesse rahvalt küsimata aga kui küsitigi siis avaldati võltsitud andmeid !
  Meie hulgast lahkunud Mart Nutt ütles välja kunagises intervjuus,et rändab mööda maailma ühelt koosviibimiselt loe konverentsilt teisele ja tihti kodumaal viibimise aeg jääb üürikeseks.
  Hiljuti ostsime veel sõnaõiguseta koha ÜRO julgeoleku nõukogus??
  Kui palju neid maksumaksja kulul gastroleerijaid tegelikult on teab ainult jumal kui seegi .

 • Avatar

  Ja mida teeb EKRE – kas on analoogsed seadused ettevalmistamisel – allkirjad kogumisel?
  Või peab sellega Objektiiv tegelema?

 • Avatar

  Millal tallinna ülikoolist see ideoloogia välja roogitakse? See peab jääma pedagoogika ülikooliks, kus valmistatakse ette ainult kooliõpetajaid, kõik muu kaota ära, ka ingliskeelsed õppekavad, raha leiab selleks kultuuri arvelt.

 • Avatar

  Ja Eesti? Ujub punases udus?

 • Avatar

  MEIE nimel allkirjastas selle konventsiooni Andres Anvelt! Mida ikka tahta eilsest kommust ja tänasest sotsist.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused