Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola taunib Vene sõjalaevade toomist Läänemerele

28.10.2016
ISRAEL-POLAND-DIPLOMACY-HOLOCAUST

NATO liige Poola mõistis reedel hukka Venemaa “agressiivse ja vastutustundetu” sammu, pidades silmas kahe tuumavõimelise sõjalaeva toomise Läänemerele.

NATO kinnitas kolmapäeval, et Venemaa tõi Läänemerele sõjalaevad, millelt on võimalik tulistada tuumalõhkepeadega kaugmaarakette.

“Laevade toomine, mis võivad kanda ka tuumarelvi, on agressiivne ja vastutustundetu käitumine ning kohatu reaktsioon juulikuise NATO Varssavi tippkohtumise otsustele,” ütles Poola välisminister Witold Waszczykowski (fotol).

NATO liidrid kinnitasid juulis plaani paigutada Balti riikidesse ja Poola pataljonid kaitseks Venemaalt lähtuda võiva ohu eest.

Sestpeale on Kreml suurendanud kohalolu Läänemere piirkonnas ja pannud oma sõjalennukitega proovile NATO liikmesriikide õhuruumi kaitse.

“Me võime kinnitada, et hiljuti sisenes Läänemerele kaks Vene sõjalaeva. NATO laevastikud jälgivad nende tegevust meie piiride lähedal,” ütles alliansi pressiesindaja Dylan White kolmapäeval.

“Venemaal on õigus rahvusvahelistes vetes tegutseda, kuid samas on suurenenud Venemaa sõjaline aktiivsus meie piiridel,” lisas ta.

AFP-BNS

FOTO: AFP/Scanpix