Poola vähendas noorte emigreerumise pidurdamiseks nende makse

Poola soovib oma noored koju jätta. Pilt on illustratiivne.

Poola jõustas otsuse, millega valitsus vähendas emigratsiooni ohjeldamiseks alla 26-aastaste inimeste palgale kehtinud makse.

Alla 26 aasta vanuste töötajate palganumber peaks suurenema märgatavalt, sest tööandjad ei pea enam tasuma töötaja palgast 18 protsenti maksudeks.

1. augustil jõustunud maksusoodustus võib tuua kasu 38 miljoni elanikuga Poolas umbes kahele miljonile noorele, sest see kehtib vaid töötajatele ega laiene noortele ettevõtjatele, ütles aserahandusminister Leszek Skiba.

Skiba loodab, et muudatus innustab noori sisenema tööjõupuuduses vaevlevale tööturule kiiremini.

Valitsus loodab ka, et muudatus hoiab kodumaal need noored, kes mõtlevad suurema palganumbri leidmiseks välismaale minna.

“Kõike ennustada on võimatu…, kuid arvame, et iga noor, kes mõtleb, kas jääda või minna välismaale tööle, näeb, et lõhe nende siinse ja välismaal teenitava netopalga tõmbub kokku ning see motiveerib teda jääma Poola,” ütles Skiba.

“Lisaks näevad mõned juba Lääne-Euroopasse – Saksamaale, Ühendkuningriiki, Prantsusmaale või Iirimaale – läinud noored põhjust kaaluda kojunaasmist,” lisas ta. (BNS-UU)

Kommentaarid