Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola: Valgevene on migrandikriisis taktikat muutnud

20.11.2021
Migrandid Valgevene-Poola piiril
© Scanpix

Valgevene on muutnud oma taktikat migrandikriisis ning saadab nüüd Poola piirile väiksemaid rühmi, aga rohkematesse kohtadesse, ütles Poola kaitseminister. ERR vahendab, et Poola piirivalve teatas uutest piiriületuskatsetest, mida tegi mitu mõnekümneliikmelist rühma. Ühel juhul üritas aga piiritõketest läbi tungida ka kivide ja pisargaasiga relvastatud 200-pealine rahvahulk.

“Me peame olema valmis faktiks, et see probleem kestab kuid,” ütles kaitseminister Mariusz Błaszczak raadiojaamale RMF FM.

“Migrandid ja Valgevene teenistused on võtnud nüüd natuke uue meetodi… Väiksemad rühmad püüavad ületada piiri paljudes kohtades,” lisas ta.

Błaszczaki sõnul pole vähimatki kahtlust, et neid rünnakuid korraldab Valgevene.

Lääs süüdistab Valgevenet rändelaine tahtlikus tekitamises, et maksta kätte talle 2020. aasta valitsusvastaste meeleavalduste julma mahasurumise tõttu kehtestatud sanktsioonide eest. Selleks meelitatakse peamiselt Lähis-Idast pärit migrandid piirile lubadusega, et nad saavad kerge vaevaga Euroopa Liitu.

Valgevene eitab seda ning kritiseerib Euroopa Liitu, et too ei taha migrante vastu võtta.

President Aleksander Lukašenko ütles reedel BBC-le, et on täiesti võimalik, et tema väed aitasid inimesi üle piiri EL-i, aga eitas kogu ettevõtmise korraldamist.