Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola valmistub uueks põgenikelaineks Ukrainast, Eesti ei saa oma rahvastki hoitud

-
08.09.2022
Kui sellised inimesed saabuvad Eestissse, siis kuhu nad pannakse? Kõrgete soojahindadega korteritesse?
© Scanpix

Poola teatab valmisolekust vastu võtta sõja ja külma talve eest põgenejaid – kui Eesti peaks sama tegema ja ukrainlasi juurde tarnima, siis võib kõrgete sooja- ja elektriarvetega riiki tabada tõsine katastroof, seda nii oma inimestele kui põgenikele, sest valitsuse rumal energiapoliitika tabab kõiki.

Poola tervishoiuminister Adam Nedzielski ennustas kolmapäeval, et järgmist talve seostatakse suure hulga Ukrainast pärit sõjapõgenikega, edastas kohaliku meedia informatsiooni ukrainlaste uudistekanal Unian.

Poola rahvusringhäälingu raadiojaama teatel ütles minister seda Prahas toimunud Euroopa Liidu tervishoiuministrite mitteametlikul kohtumisel, kus arutati olukorda Ukrainas ja tervishoiusüsteemide ettevalmistamist migratsiooniväljakutseteks.

Nedzielski sõnul seisab Euroopa Liit pärast soojemate kuudega seotud stabiliseerumisperioodi silmitsi talvise väljakutsega.

“Talvekuud kõrgete energiahindadena tähendavad Ukrainas sageli küttevõimaluste puudumist. Sel põhjusel soovivad paljud inimesed leida turvalise varjupaiga Poolas,” rääkis Nedzielski.

Ministri sõnul tuleb haiglatel ühtlasi valmis olla muu hulgas külmakahjustusteks.

“Oleme valmis vastu võtma rohkem patsiente. Oleme loonud Ryaszewis keskuse, mis aitab meil ühtlasi suunata neid patsiente teistesse Euroopa riikidesse, et mitte häirida niigi piiratud juurdepääsu ravile Poolas,” lisas tervishoiuminister.

Uniani andmetel on Venemaa täiemahulise sissetungi algusest lahkunud Euroopa Liitu 7,5 miljonit Ukraina sõjapõgenikku. Euroopa Komisjon on kinnitanud, et Ukraina abistamist jätkatakse. (BNS)

Eesti ukrainlaste saabumist ei reguleeri ja mida rohkem neid saabub, seda rohkem on neid, kes eeloleval talvel tõelises hädas on. Sest üha rohkemad soojatootjad teatavad hinnatõusudest.