Poolakad peavad Euroopa Liitu üha kasutumaks, kasvab toetus liitlassuhetele USA-ga

Maailm,
- Updated
©Kuvatõmmis
Poola Iseseisvuspäeva marss 2017

Poolas läbi viidud küsitlus näitas, et üle 40% poolakatest sooviks riigi lahkumist Euroopa Liidust.

“Me kardame Venemaad ja terrorismi, kuid me usume, et oma riik kaitseb meid koostöös Ameerika Ühendriikidega. Turvalisus muutub paremaks: Poola moderniseerib oma armeed ja teeb tugevat koostööd heasoovlike liitlaste ja naabritega. Tegelikult ei ole Euroopa Liidul meile enam midagi anda — peaaegu pooled poolakad näeksid välispoliitikat sellisena,” võtab kokku Najnowsze Wiadomości z Polski.

Uuring viidi läbi üle 50 tuhande inimese seas kaks korda: käesoleva aasta jaanuaris ja märtsis. Lahkumise poolt oli märtsis 21,57%, “pigem poolt” 20,22%, ükskõikseid on 26,02%, “pigem vastu” 15,67% ja vastu 16,52%. Kahe kuu lõikes tuli kõige rohkem juurde neutraalseid inimesi, +4,79%, teised variandid pigem kaotasid pisut toetajaid.

Uuringu järgi peavadki poolakad üht kahest suurriigist, Venemaad, potentsiaalseks vaenlaseks, USA-d  parimaks julgeolekugarantiiks. Venemaale ei andestata ennekõike Katõni massimõrva ja Poola juhtkonna hukkumist kahtlases Smolenski lennuõnnetuses, suureks ohuks peetakse Kremli sõjalist aktiivsust Kaliningradi enklaavis.

Erilist tähelepanu pöörab Poola aga koostööle Visegradi riikide ja uute immigratsioonivastaste valitsustega Balkanil ja Austrias.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused