Poolas kasvab vastumeelsus Euroopa Liidule

Maailm,
- Updated

Euroopa Liidu katsed süüdistada Poolat ebademokraatlikkuses on poola rahva jaganud kahte leeri, selgub ajalehe Rzeczpospolita tellitud küsitlusest. Teisipäeval avaldatud küsitlustulemuste järgi jaguneb poola rahvas selles küsimuses selgelt pooleks.

Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi otsust jälgida Poola demokraatiat toetab küsitluse järgi riigis 47 protsenti inimestest. Täpselt sama palju ehk 47 protsenti on sellele vastu.

Kolm peamist probleemi, mida poolakad näevad Euroopa Liidus, on Brüsseli õigusaktide kehtestamine Poolas, liikmesriikide ebavõrdne kohtlemine põllumajandustoetuste osas ja Poola nägemine odava tööjõu maana.

41 protsenti Poola elanikest on seisukohal, et Poolat otseselt puudutavaid küsimusi nagu immigrantide vastuvõtmine või võitlus kliimamuutustega tuleks kõigepealt arutada Poolas ja alles seejärel Euroopa Liidu tasandil. See seisukoht on eriti tugev valitseva Õiguse ja Õigluse partei ning euroskeptilise KORWiNi toetajate seas.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused