Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poolas kavatseb iga viies Ukraina põgenik enne talve kodumaale naasta

-
13.09.2022
Need põgenikud saabuvad Poolasse, kuid osa läheb juba koju tagasi.
© Scanpix

Eesti on kahjuks koht, kus ei uurita ega anta ka ühiskonnale teada, mida siia toodud ukraina põgenikud ise oma elust arvavad või mis plaanid neil tulevikuks on – Poolas aga kavatseb viiendik neist koju naasta, mis Eesti kontekstis tähendaks kümmet tuhandet inimest.

Poolas plaanivad 22 protsenti Ukraina sõjapõgenikest enne talve kodumaale naasta, vahendas ukrainlaste uudistekanal Unian teisipäeval rahvusvahelise tööagentuuri Gremi Personal läbiviidud uuringu tulemusi.

Samal ajal kavatseb 35 protsenti ukrainlastest jääda Poolasse järgmise aastani. Pagulastest 26 protsenti tahab kodumaale naaste pärast sõja lõppu. Samal ajal ütles umbes 17 protsenti vastanutest, et jäävad Poolasse määramata ajaks.

Agentuuri andmetel soovivad paljud ukrainlased Poolas talve veeta kütteperioodi pessimistliku prognoosi tõttu.

“Osades Ukraina piirkondades puudub aktiivse sõjategevuse tõttu stabiilne veevarustus ja küte. Ukrainas on sõjategevuse algusest peale kasvanud ka tööpuudus. Samal ajal pakub Poola Ukraina põgenikele mugavamaid tingimusi ja seda eriti tööhõive osas,” öeldakse aruandes.

Näha on ka töölesoovivate naiste arvu kasvu, mille taga võib olla ka kooliaasta algus. Agentuur prognoosis, et peagi ilmub tööturule rohkem ukrainlannasid, kes pidid suvepuhkuse ajal laste eest hoolitsema.

Uuringus osales umbes 1240 inimest, kes olid sõja tõttu sunnitud Ukrainast lahkuma. (BNS-UU)