Portlandis tekkis vastasseis nõudest kuulutada vasakäärmuslased terroristideks

Antifa kuulutamist terroriorganisatsiooniks nõutakse ka Euroopas.

USA-s kasvab vasakäärmuslaste terrorioht, millest kiputakse paraku vähem rääkima, kui paremäärmuslusest.

Oregoni osariigis asuvas Portlandis kogunesid laupäeval meelt avaldama nii parempoolsed kui ka vasakäärmuslased, seni on politsei kinni pidanud 13 isikut, teatasid USA võimuesindajad.

Vähemalt üks inimene sai viga ja viidi kiirabiga haiglasse. Politseileitnant Tina Jonesi sõnul on kesklinna kogunenud sajad inimesed.

Meeleavaldusele saadeti korda pidama suured politseijõud, kes kasutasid vaenupoolte eraldamiseks muu hulgas betoontõkkeid ja muid takistusi.

Politsei liigitas pärastlõunal meeleavaldused avaliku korra rikkumiseks ja enamus paremrühmitusi lahkus. Vasakäärmuslased jäid viimastel andmetel paigale.

Kohalikud võimud olid varem soovitanud inimestel jääda kodudesse, kuna parempoolsed otsustasid tulla tänavatele ning nõuda vasakäärmuslike antifašistide liikumise Rose City Antifa kuulutamist terroristlikuks organisatsiooniks. Võimud on väljendanud kartust, et vastasseis väljub kontrolli alt ja puhkevad massikähmlused.

Portlandi peetakse USA vasakäärmuslaste üheks kantsiks.

President Donald Trump kirjutas Twitteris, et enamus inimesi nõuab antifašistide nimetamist terroriorganisatsiooniks. “Portland on suure tähelepanu all,” sõnas Trump. (AFP-AP-BNS-UU)

Kommentaarid