Postimees kiidab Avaazi vasakpoolseid pealekaebajaid poliitiliste oponentide lintšimise eest

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Avaaz on tavaline vasakäärmuslik survegrupp, kes võitleb õilsate loosungite all konservatiivse maailmavaate vastu.

Kuigi Eesti meedia armastab levitada jutte EKRE trollijatest ja libauudistest, kuid vahendab ja kirjutab ise kahtlasele taustale tuginevaid lugusid.

Jutt käib vasakpoolsele ajalehele The Guardian tuginevast loost “Aktivistid paljastasid Facebookis hiiglasliku paremäärmusliku võrgustiku”. Kõigepealt tasuks tähele panna, et tegu on peamiselt äärmusvasakpoolseid Briti leiboriste esindava väljaandega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Avaaz on The Guardiani toetust nautiv aktivistide grupp, kes tegutseb küll suuresti globaalsete probleemide lahendamise nimel, kuid on väga tugeva vasakpoolse mõjutustega, sest võitleb näiteks inimõiguste eest neomarksistide ideoloogiliselt platvormilt.

“Aktivistide grupi Avaaz poolt käivitatud kampaania paljastas europarlamendi valimiste eel ulatusliku paremäärmuslike Facebooki kontode võrgustiku, mille kaudu edastati libauudiseid ja levitati vihakõnet,” kirjutab Postimees.

Loost ei selgu, kelle kontod suleti. Postimehe andmetel kandis Avaaz ette 500 kahtlasest grupist ja FB lehest Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Suurbritannias, Poolas ja Hispaanias. Paljud neist olevat  levitanud libauudiseid või kasutanud libakontosid ja -profiile, et kunstlikult suurendada enda poolt toetatud partei või veebilehe sisu nähtavust.

Tegu pole ka mingi võrgustikuga, nagu vandenõuteooriana püütakse näidata, vaid iseseisvate üksustega, millel puudub igasugune võrgustiku seotus.

Tegelikult pole Avaazi tegevuses midagi õilsat – see on tavaline pealekaebamispoliitika, kus vasakpoolsed aktivistid otsivad üles keskkonnad ja postitused, mis neile ei meeldi, ja hakkavad siis kaebustega modereerimise eest vastutajaid pommitama, saavutamaks endale mittemeeldivate postitajate represseerimise. Eestis tunnetavad rahvuslased seda igapäevaselt blokeerimiste kaudu Facebookis.

“Võrgustiku tegevus oli seinast seina, alates valge rassi ülemvõimuga seotud sisu edastamisest Prantsusmaal kuni holokausti eitamiseni ja libakontode abil Saksa äärmuspartei AfD (Alternatiiv Saksamaale) toetamiseni Saksamaal. /…/ Vaikselt hakkas grupp muutuma ning lõpptulemusena väljendati seal toetust paremäärmuslikule erakonnale Liiga.”

See on ilmselge näide, kuidas Avaaz korraldab kaebusterünnakut konservatiivsete ja rahvuslike jõudude vastu, kelleks on AfD ja Liiga. Märksõnad valge rassi ülemvõimust on samuti vasakpoolsete sõnavara. Avaaz ise küll väidab, et nende huviorbiidis on kliimamuutused, inimõigused, võitlus korruptsiooni vastu, vaesus ja üleilmsed konfliktid, kuid ise täidavad poliitilist tellimust vasakpoolsete ja liberaalide heaks.

Kogu loos kirjeldatud jutt, kuidas erinevate tegevuste kaudu tehakse tegelikult poliitilist mõjutust, on kahtlemata õige, kuid see ei ole ainult “paremäärmuslaste” võte, vaid seda teevad kõik poliitilised jõud, riigid ja ideoloogiad. Ka homoagenda imbub ju lasteaedadesse ja koolidesse väidete all: neil on õigus teada, et on ka teisi peremudeleid ja et lapsed peavad varakult teadma seksuaalsuse kohta – ja nii harjutatakse nad homoseksualismiga.

Kogu Avaazi tegevus ei tähenda mitte “ulatusliku paremäärmuslike Facebooki kontode võrgustiku, mille kaudu edastati libauudiseid ja levitati vihakõnet” paljastamist, vaid vasakpoolsete algatatud tigedat rünnakut poliitiliste oponentide vastu, kus kasutati ohtralt pealekaebamistaktikat, et neid elimineerida.

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused