Praeguse sisserände püsides saab Rootsist peagi moslemite ülekaaluga maa

Immigrandid RootsisImmigrandid Rootsis

Kui sisseränne jätkub praegusel moel, siis elab 2050. aastal Rootsis kuni 4,5—5 miljonit moslemit, selgub PEW Instituudi uuringust.

Prognoosi realiseerumisel saab Rootsis olema põlisrahvaga võrreldes suurim moslemite suhtarv ja seda kogu Euroopas mastaabis. “Muutus on muidugi kiire, kui arvestada, et 1950. aastatel elas Rootsis vaid paarsada moslemit,” kirjutab väljaanne Dagen.

Instituudi teadlased hoiatavad kasvavatest pingetest moslemite ja mitte-moslemite vahel. Malmö ülikooli sotsiaalse antropoloogia professor Aje Carlbom nendib siiski, et paljud moslemid on sekulariseeritud ja seega sünnitavad nende naised vähem lapsi.

Samas tunnistab, et tulevikus on kindel, et kasvavad pinged rootslaste ja moslemite vahel. Tema sõnul on ka moslemite seal palju neid, kes soovivad Rootsi šariaadiseadust ja unistavad maailmas domineerivast islamikalifaadist.

“Peame teadma, et erinevused moslemite ja mittemoslemite vahel on suured. Sageli on väärtused peaaegu vastupidised, näiteks võrdõiguslikkuse ja seksuaalvähemuste probleemid,” ütleb professor.

Paradoksaalselt ongi näiteks Rootsi feministide partei rakuke pidanud sulgema oma kontori Malmö ühes linnajaos, sest naistel oli moslemimeeste käitumise tõttu ohtlik seal koos käia. Samas on Rootsis, nagu mujalgi Euroopas, tugevnemas need jõud, kes soovivad massiimmigratsiooni jõuliselt ohjama hakata.

Kommentaarid