Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantslased valisid muutuste asemel rahuliku tiksumise Prantsusmaa ja Euroopa languse suunas

-
25.04.2022
Prantslased valisid mošeed, ramadani ja politseinikud tänavatel.
© Scanpix

Liberaalide leer on vaimustuses Macroni võidust Prantsusmaal, tegelikult aga tähendab see Euroopa (Liidu) agooniate jätkumist ja venimist, kuni see lõpeb katastroofiga kogu kontinendile.

Islaminaisi ahistava riietuse keelamist nõudev Marine Le Pen võimule ei pääsenud, seega saab islam Prantsusmaal oma edukat levikut jätkata ja kultuuriline konflikt jääbki aina süvenema, sest Macron moslemite sisserännet ei pidurda, kuigi valimiskampaania alguses tunnistas ta islamiseparatismi suureks ohuks.

“Esimese vooru valmistulemustele vaadates oli juba kõik selge. Le Pen ei saanud kusagilt mujalt kui Zemmourilt hääli juurde. Seda ei piisanud migrantide ja vasakpoolsete ühisrinde purustamiseks. Nüüd on Le Pen kaks korda kaotanud Macronile ja sellega ilmselt lõpetab ka oma poliitilise karjääri. Samas ega need temale edu toonud probleemid Prantsusmaa elus ei kao kuhugi, pigem vastupidi. Seega võib oodata veelgi rohkem radikaliseerumist selles riigis. Riik liigub kaose poole, nagu kogu Euroopa tegelikult,” arvab poliitikavaatleja Taivo Sepp sotsiaalmeedias.

“Demograafiline olukord Prantsusmaal kahjuks ei võimalda enam rahumeelseid lahendusi läbi valimiste. Seega jääb vaid mõelda, mis võiks olla lahendus? Macron ütleb nagu Biden, et ma olen teie kõigi president. Aeg on leppida. Paraku tähendab see vasakpoolsete keeles, et aeg on teil leppida meie pakutud lahendustega. Alistuda,” lisab ta. Pärast seda, kui Macron teatas oma võidust presidendivalimistel, puhkesid meeleavaldajatel Pariisis politseiga kokkupõrked.

Macroni ajal sai Prantsusmaa sisulise kaotuse Lääne-Aafrikas, kus ta tõrjuti välja Malist ja koloniaalajast säilinud Prantsuse mõju asendati Vene mõjuga. Peking ja Moskva jätkavad ilmselt edaspidigi Aafrika ülevõtmist.

Macron on lubanud arvestada nende 41 protsendi inimeste seisukohtadega, kes andsid hääle Marine Le Penile, aga need on ilmselt ainult sõnad – presidendile ei valmistanud muret “kollaste vestide” liikumise lämmatamine, seega rahvast ta ei hooli.

AFP vahendab: “USA president Joe Biden õnnitles Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni pühapäeval tagasivalimise puhul ja nimetas Prantsusmaad peamiseks partneriks ülemaailmsete väljakutsete lahendamisel.”

Nende kahe mehe valitsedes on maailmas kõik ainult halvemuse poole pöördunud. Macroni tagasivalimine on seega vaid Prantsusmaa ja Euroopa agoonia pikendamine.