Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsuse ajaleht kahtlustab Urmas Paeti ja Andrus Ansipit seotuses Katari afääriga

27.12.2022
On Reformierakond Virus või Saares, alati ta valetab.
© Uued Uudised

Prantsuse ajaleht Le Monde kirjutab, et Kataril õnnestus korruptiivselt mõjutada “Euroopa demokraatiat”, eraldi toob Le Monde sealjuures välja Urmas Paeti ja Andrus Ansipi hääletamise Katari küsimuses.

„Näiteks Urmas Paet Eestist ja José Ramón Bauza Hispaaniast, kes on mõlemad palju sarjata saanud EL-i-Katari parlamendi sõprusgrupi liikmed, ei kiitnud heaks ühtki emiraati kritiseerinud parandust, mis on vastuolus nende fraktsiooni Renew’ (tsentristide) positsiooniga. Andrus Ansip Eestist, EL-i endine volinik, oli samuti eelnõude vastu,“ kirjutas Le Monde. (Delfi)

Kuigi praegu kahtlustatakse ainult Sotsialistide ja Demokraatide fraktsiooni liikmeid Eva Kailit Kreekast, Marc Tarabellat ja Maria Arenat Belgiast ning Alessandra Morettit ja Andrea Cozzolinot Itaaliast, on Euroopa Parlamendi analüüs näidanud, et ka saadikurühma Uuenev Euroopa (Renew Europe) saadikud on hääletanud kummaliselt.

ERR vahendab: “Ansip ja Paet (mõlemad Reformierakonna liikmed) hääletasid vastupidiselt oma saadikurühma Uuenev Euroopa (Renew Europe) üldisele suunale ning ei toetanud 21. novembril peetud hääletusel Katari inimõiguste olukorda kritiseeriva resolutsiooni muudatusettepanekuid, mis oleks dokumenti märksa karmimaks teinud, tõdes Le Monde. Leht tõi välja, et Paet oli ka europarlamendi Katari sõprusrühma liige.”

Kuidas ka ei vaataks, kus korruptsioon, seal ka Reformierakond.