Prantsuse peaminister nimetas “radikaalset islamit” vaenlaseks

Maailm,
Prantsuse peaminister Jean Castex Saint-Etienne haiglas terroriohvreid külastamas.

Prantsuse peaminister Jean Castex osales laupäeval Nice’i kirikus surnuks pussitatud kolme inimese mälestusteenistusel ning nimetas “radikaalset islamit” riigi “vaenlaseks”.

“Me teame, et vaenlane pole mitte üksnes tuvastatud, vaid sel on ka nimi, see on radikaalne islam,” lausus Castex Nice’is peetud mälestusteenistusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Castex meenutas, et linn maksis juba “ränka hinda” aastal 2016, kui 14. juulil sõitis Prantsusmaa iseseisvuspäeva pidustustel sõitis rahva sekka veoauto ning surma sai 86 inimest.

“Radikaalne islam on “poliitiline ideoloogia, mis väänab islamiusku, moonutades selle pühakirja,”” lisas ta.

“Iga kord on sihikul Prantsusmaa, terrorismi sihtmärk,” lausus Castex.

Vastuseks Nice’i rünnakule, mille pani arvatavalt toime äsja Prantsusmaale saabunud Tuneesia migrant, alustas Prantsuse president Emmanuel Macron rangemate turvameetmete nõudmist Euroopa Schengeni ala välispiiridel.

Euroopat raputas ka esmaspäevane rünnak Viinis, kus relvastatud mees tappis neli inimest. Prantsusmaa kahekordistas juba piirivalvurite hulka oma piiridel teiste EL-i riikidega 4800-ni ning tõstis terroriohu kõrgeimale tasemele.

Ministrid avaldavad ka survet endisele kolooniatele Tuneesiale ja Alžeeriale, et need võtaks tagasi oma kodanikud, kes Prantsusmaal terroritegude eest süüdi on mõistetud.

Nice’i rünnak järgnes kaks nädalat varem toimunud kooliõpetaja Samuel Paty tapmisele, kelle mõrvas 18-aastane Tšetšeeni põgenik pärast seda kui Paty oli näidanud õpilastele kõnevabadust käsitlevas tunnis prohvet Muhamedi pilavaid pilte.

Septembris ründas mees inimesi satiirilehe Charlie Hebdo endise toimetuse ees, kes algselt karikatuurid avaldas.

Prantsusmaal avati möödunud nädalal 200 erinevat uurimist terrorismi toetamise, surmaähvarduste, solvangute ja Paty tapmisega seotud vihakõnede asjus.

Numbrid on “plahvatuslikud”, ütles anonüümseks jääda sooviv kohtuallikas. “Meil on palju ähvardusi poliitikute, presidendi, peaministri, mitme teise ministri, parlamendiliikmete, teadlaste vastu”, milles paljudes viidatakse “pea maha raiumisele”.

Kuid Pariisi prokurör Rémy Heitz märkis, et uurijatel on sihikul “igasugused inimesed, radikaliseerunud inimesed, aga ka vaimse tervise probleemidega inimesed, kes saadavad sõnumi, saamata aru, kui tõsine see on”.

Uurimisel on sihikul ka hulk koolilapsi, terrorismi toetamise eest. Osa neist Paty surma üle naljatamise või selle fotode jagamise eest. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused