Prantsuse sõjaväelased islamismi vastu: kaalul on riigi püsimajäämine

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Prantsusmaa president Macron koos kõrgemate sõjaväelastega. Pilt on illustratiivne.

Rühm Prantsuse tegevsõjaväelasi avaldas esmaspäeval konservatiivses ajakirjas uue avaliku pöördumise, milles hoiatab president Emmanuel Macroni, et uute järeleandmiste tõttu islamismile on kaalul Prantsusmaa püsimajäämine.

Ajakirjas Valeurs Actuelles ilmus ka aprillis sarnane pöördumine, milles hoiatati  konflikti puhkemise eest. Prantsusmaa peaminister Jean Castex nimetas esimest kirja, millele oli alla kirjutanud rühm tegevohvitseri ja paarkümmend erusõjaväelast, “vastuvõetamatuks sekkumiseks” ning relvajõudude staabiülem kindral Francois Lecointre lubas pöördumise taga olevaid sõjaväelasi karistada.

Esialgu pole teada, kui palju sõjaväelasi on uue kirja taga või millise auastmega nad on. Erinevalt eelmisest pöördumisest on see kiri avatud ka kõigile inimestele toetusallkirja andmiseks.

“Me räägime meie riigi püsimajäämisest, teie riigi püsimajäämisest,” öeldakse kirjas, mis oli suunatud Macronile ja Prantsuse valitsusele.

Kirja autorite sõnul kuuluvad nad noorema põlvkonna sõjaväelaste hulka, kes on olnud aktiivselt tegutsemas, seal hulgas osalenud julgeolekuoperatsioonis, mille Prantsusmaa käivitas pärast terrorirünnakute lainet 2015. aastal.

Kirjas märgitakse, et mõne usukogukonna jaoks “ei tähenda Prantsusmaa midagi enamat kui sarkasmi, põlguse või isegi viha objekti”.

“Kui peaks puhkema kodusõda, siis säilitab sõjavägi korra oma territooriumil. Prantsusmaal on oodata sõda ja te teate seda suurepäraselt.”

PARIIS, 10. mai, AFP-BNS

Loe ka Häirekell kogu Euroopale: Prantsusmaa erusõjaväelased hoiatavad kodusõja eest

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused