Prantsusmaa president Macron saab ohtralt kriitikat röövli ja narkodiileriga poseerimise pärast

Maailm,
©Reuters/Scanpix
President Macron õpetab röövlit, kes juba paari päeva pärast uimastitega tabati.

Mustanahaline 19-aastane mees, kes poseeris Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga ühel pildil, arreteeriti vaid mõni päev pärast seda sündmust, süüdistatuna uimastikuriteos.

Macron lasi ennast kahe noore neegriga pildistada oma visiidil Kariibi meres asuvale Saint Martini saarele, mis on Prantsusmaa (Saint Martini territoriaalühendus) ja Hollandi vahel ära jaotatud. Pildil musta pearätiga olev mees aga vahistati juba paari päeva möödudes uimastite omamise pärast, kuigi ta lubas presidendile kuritegeliku minevikuga hüvasti jätta. Lisaks üritas ta kinnipidamise järel põgeneda.

Prantsusmaa Rahvusrinde liider Marine Le Pen ja opositsioonipartei “Debout la France” juht Nicolas Dupont-Aignan nimetasid presidendi sõbrustamist narkodiileriga andestamatuks ja vastuvõetamatuks.

President Macron külastas Saint Martini saart pärast laastavat tormi ja suhtles talle omaselt inimestega, kui ta sattus kokku noormehega, kes olid just vanglast vabaks saanud. Macron noomis röövimise pärast kinni istunud meest, võttis talt lubaduse õigele teele minna ja külastas teda ka kodus, kirjutab Voice of Europe.

Prantsusmaa avalikkus aga sai maruvihaseks juba ka sellepärast, et üks neegritest, röövli sõber, näitab pildistamise ajal keskmist sõrme. Lisaks toimus kogu see saaga purustatud majade taustal.

Alljärgneval pildil on võrreldud Itaalia siseministrit Matteo Salvinit Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, kusjuures sellel pildil on näha keskmise sõrme näitamist neegri poolt.

See pole esimene kord, kus Macron on prantslaste viha ära teeninud – näiteks kutsus ta juunis rahvusmuusika festivali ajal Elysee paleesse grupi geisid ja pagulasaktiviste, kes käitusid provokatiivselt ja seksuaalselt sobimatult.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused