Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaa saadab laiali õpetaja tapmisega seotud usurühma

21.10.2020
Prantsusmaa leinab islamistide tapetud õpetajat.
© AFP/Scanpix

President Emmanuel Macron ütles teisipäeval, et Prantsusmaal tegutsev palestiinlaste islamiliikumise Hamasi toetusrühm saadetakse laiali, kuna see on otseselt seotud ajalooõpetaja mõrvaga, mis vapustas kogu riiki.

Palestiina eesmärke toetava ja Hamasi asutaja nime kandva usurühma Šeik Yassine´i Kollektiivi laialisaatmise otsus langetatakse kolmapäevasel valitsusistungil.

Prantsuse võimude teatel suletakse õpilastele prohvet Muhamedi pilapilte näidanud õpetaja tapmisega seoses ka üks Pariisi eeslinna mošee.

Pariisi kirdepoolse tiheda asustusega Pantini eeslinna mošee levitas Facebookis mõni päev enne jõhkrat tapmist videot, mis oli suunatud ajalootunnis õpilasi väljendusvabaduse üle arutlema ärgitanud õpetaja vastu.

Siseministeeriumi teatel suletakse 1500 koguduseliikmega Pantini mošee kolmapäeva õhtul kuueks kuuks.

Siseminister Gérald Darmanin, kes oli esmaspäeval tõotanud, et võimud ei anna “vabariigi vaenlastele” hetkekski hingetõmbeaega, tegi kohalikele võimudele ülesandeks mošee sulgeda.

Ajalooõpetajat rünnati reedel Pariisist 40 kilomeetrit loodes Conflans-Sainte-Honorine’is teel koolist koju. Tal raiuti pea maha. Politsei lasi mõrtsuka vahetult pärast rünnakut maha. (AFP-AP-BNS)