Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaa tahab peatada rändevastase protestirühmituse Generation Identitaire tegevuse

-
26.01.2021
Generation Identitaire aktivistide loosung ütleb, et piir on kinni ja teed Euroopasse pole. (Foto: Scanpix)

Prantsuse võimud tahavad lõpetada parempoolse immigratsioonivastase rühmituse tegevuse, kes on proovinud korduvalt tõkestada migrantide jõudmist riiki läbi Alpide ja Püreneede, ütles teisipäeval siseminister Gerald Darmanin.

Darmanin, kes on juhtinud ka valitsuse programmi äärmuslike islamiorganisatsioonide vastu, ütles, et teda “ajavad marru Generation Identitaire’i aktivistide katsed vabariiki õõnestada”.

Läinud nädalal kogunesid umbes 30 Generation Identitaire’i liiget Col de Portillioni lähedale Prantsuse-Hispaania piiril, et viia läbi “jälgimisoperatsiooni Euroopa kaitseks”.

Rühmitus on viimastel aastatel mägesid korduvalt patrullinud ja ehitanud läbipääsudesse tõkkeid. Ette on tulnud ka kokkupõrkeid migrantide ja vasakliberaalsete aktivistidega.

“Kui on piisavalt tõendeid, siis ma ei kõhkle oma soovituses nende tegevus peatada,” ütles Darmanin pressikonverentsil.

Mitu seadusandjat Prantsusmaa lõunaosast on kutsunud valitsust Generation Identitaire’i tegevuse peatamisele, kuid see on esimene kord, kui Darmanin rühmituse avalikult hukka mõistab.

Tunamullu augustis määrati organisatsiooni liidrile ja kahele aktivistile pooleaastane vanglakaristus, kuna nad blokeerisid Alpides tee ja rentisid põgenike otsimiseks kaks helikopterit.

Vastusena aitasid umbes sada inimõiguslast toimetada Prantsusmaale 30 migranti, mis viis aga vastasseisuni kohaliku politseiga.

Generation Identitaire’i süüdistati seaduse enda kätesse võtmises ja kolmele liikmele esitati süüdistus politseiametniku teesklemises. Apellatsioonikohus pööras mullu detsembris kohtuotsuse ümber.

Prantsusmaa üritab ühest küljest migratsiooni pidurdada, sest islamiseparatism on riigis suureks probleemiks tõusmas, teisalt aga pelgab ta prantslaste patriootlikke organisatsioone, kes pole rahul riigi multikultuurseks muutmisega.

Generation Identitaire tegevuse kohta võib öelda – kui migrandid imbuvad ebaseaduslikult riiki, siis miks ei tohi kodanikuaktiivsuse korras nende seadusvastast tegevust takistada? (AFP-BNS-UU)