Prantsusmaa ütles „ei“ vasakpoolsete feministlikule keelereformile

Maailm,
©AFP/Scanpix
Prantsuse feministid 1. mai miitingul Marseille`s.

Prantsusmaa haridusminister lükkas hiljuti tagasi vasakpoolsete nõudmise viia koolides läbi feministlik keelereform. Idee esitajate sõnul aitavat reform kaasa ühiskonna muutmisele „sooliselt kaasavamaks“.

Prantsuse vasakpoolsed on üha jõulisemalt hakanud ründama prantsuse keele grammatilisi struktuure ja püüdnud lisada üha rohkematele sõnadele lõppu „e“-tähte, mis seal reeglite järgi olema ei peaks ja mis viitab enamasti naissoole. Väidetavalt muutvat selline asi naised ühiskonnas nähtavamaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tundub siiski, et isegi muidu väga liberaalsel Prantsusmaal on keele kallale minekuga ületatud teatud piir. Haridusminister on keele feminiseerimise ettepanekud ja nõudmised tagasi lükanud ning lausa keelanud kohandatud keele kasutamise koolides. Tema sõnul kujutab niisugune asi eksistentsiaalset ohtu Molière’i keelele ja lõppkokkuvõttes ka prantsuse ühiskonnale.

Aseharidusminister Nathalie Elimans’ ütles möödunud neljapäeval senati ees kõneledes, et vasakideoloogia viimine keelestruktuuridesse „on ohuks riigile“ ja võib viia prantsuse keele kadumiseni maailmas.

Keele feminiseerimise pooldaja, sotsialistist senaatori Laurence Rossignol’ väitel on aga keele muutmise vastasteks „need samad aktivistid, kes olid vastu samasooliste abielu seadustamise, kunstliku viljastamise ja abordi tegemise perioodi pikendamise vastu“.

Prantsusmaal on sattunud vasakideoloogia viimasel ajal üha tõsisema kriitikatule alla. Näiteks on ülikoolide tudengid hakanud avaldama rahuolematust kampustes leviva nn virgunute ideoloogia suhtes. Samuti hoiatasid hiljuti Prantsuse erusõjaväelased riigijuhte radikaalsest islamist ja vohavast vasakideoloogiast tulenevate tõsiste ohtude eest.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused