Prantsusmaa vasakintellektuaalid aitavad islamiterrorismile viljakat pinnast luua

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Vasakintellektuaalid aitavad islamismil Prantsuse ühiskonda, sealhulgas sõnavabadust hävitada.

Raadiojaamale Europe 1 antud intervjuus ütles Prantsusmaa haridusminister Jean-Michel Blanquer, et prantsuse vasakintellektuaalid on kaasvastutajad terrorismis ning süüdistas neid islamistide ja vasakpoolsete liidus, nn islami-vasakpoolsuses.

Blanquer’ sõnul toimub seetõttu väga paljudes koolides täielik hävitustöö. Ta vihjas hiljuti toimunud julmale rünnakule ajalooõpetaja Samuel Paty vastu, kes tapeti selle eest, et ta rääkis oma tunnis väljendusvabadusest ja näitas selle illustreerimiseks ajakirjas Charlie Hebdo ilmunud prohvet Muhamedi pilapilti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Blanquer’ väitel leiab Prantsusmaal praegu teatud vormis aset n-ö intellektuaalne osalemine terrorismis. „Meie ühiskond on olnud liialt avatud sellistele mõttevooludele ja nende esindajatele,“ ütles haridusminister.

Ta ei peljanud ka mõningate konkreetsete asutuste ja nimede välja toomist. Muuhulgas mainis ta Prantsusmaa riiklikku üliõpilasorganisatsiooni Union Nationale des Étudiants de France (UNEF), mis on riigi suurim üliõpilasi koondav ühendus, samuti mainis ta uuskommunistlikku liikumist La France Insoumise, millega on seotud ka endine presidendikandidaat Jean-Luc Mélenchon.

Möödunud nädalal peale ajalooõpetaja Paty tapmist süüdistas ka Prantsusmaa siseminister Gérald Darmanin Jean-Luc Mélenchon’d terrorismi kaudses toetamises. „Ma ei taipa, miks on teie partei, mis on kogu aeg mõistnud hukka religiooni kui masside opiaadi, nüüd seotud meie vabariiki hävitava islami-vasakpoolsusega?“ küsis Darmanin Mélenchon’lt.

Mõnede varasemate meeleavalduste käigus sammusid La France Insoumise’ liikmed kõrvuti tuntud islamistidega ja meeles tuleb pidada ka seda, et Mélenchon’d toetab umbes 11% valijates ja ta on vasakpoolsete hulgas väga populaarne.

Neologism islami-vasakpoolsus (pr k: islamo-gauchiste) kerkis esile 2017. aastal ja see viitab Lääne vasakäärmuslaste ja islamiäärmuslaste liidule.

Europe 1 intervjuus puudutas haridusminister Blanquer ka juhtumeid, mis on seotud sekularismiga hariduses. Esmaspäeval, kõigest kolm päeva pärast Paty tapmist Pariisis, solvas üks õpilane taas õpetajat ja ähvardas teda, sest õpetaja oli võtnud ühiskonnaõpetuse tunnis meeste ja naiste võrdõiguslikkusest rääkides arutluse alla pearätikute kandmise teema.

„Tegemist ei ole sugugi üksikjuhtumiga. Tänu uuele teavitussüsteemile oleme saanud viimase kooliaasta jooksul sarnastest juhtumitest enam kui 900 teadet,“ rääkis Blanquer, nimetades seda ühtlasi „sotsiaalseks fenomeniks“.

Samas on õpetajad kurtnud, et praegune valitsus ei paku õpetajatele integratsiooniprobleemidega tegelemisel piisavalt abi ja et Prantsusmaa koolides võtab juba noorte laste hulgas maad islamiäärmuslus.

President Macron on hiljuti muutnud oma retoorikat islamiäärmusluse suhtes, ehkki ta siiani ei ole pidanud vajalikuks selle teemaga tegeleda. Kuid 2022. aastal seisavad Prantsusmaal ees presidendivalimised ning Macronil tuleb parempoolsete häälte püüdmiseks positsioneerida end väga selgelt vasakpoolsete vastu. Seda eriti olukorras, kus Rahvusrinde juht Marine Le Pen edestab viimaste küsitluste järgi ühe protsendipunktiga Macroni.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused