Prantsusmaal algas kohtuprotsess 2015. aasta rongiründaja üle

Maailm,
Joonistus kohtuistungilt.

Prantsusmaal algas esmaspäeval kohtuprotsess 2015. aastal Amsterdami-Pariisi kiirrongis veresauna korraldada püüdnud marokolase Ayoub El Khazzani üle, kelle kavatsused nurjas kolme puhkusel olnud ameeriklase kiire tegutsemine.

Kohtunik ütles, et El Khazzani kavatses tappa kiirrongis võimalikult palju inimesi, kuid “kaotas kontrolli sündmuste üle”. Marokolast ähvardab süüdimõistmisel eluaegne vangistus.

El Khazzani oli relvastatud Kalašnikovi automaadi, Lugeri püstoli ning 270 padruniga. Tal oli kaasas ka paberinuga ja pudelitäis petrooleumi.

Ründajale hakkasid vastu kaks USA puhkusel viibinud sõjaväelast Aleksander Skarlatos ja Spencer Stone ning nende üliõpilasest sõber Anthony Sadler. Prantsusmaa autasustas neid tänutäheks Auleegioni ordeniga.

Uurijate sõnul oli rongirünnak osa äärmusrühmitusega Islamiriik seotud rünnakutest Euroopas, mille seas on 2015. aasta 13. novembri veresaun Pariisi kontserdimajas ja kohvikutes, milles sai surma 130 inimest, ebaõnnestunud rünnak 2015. aastal Belgias Verviersis ning 2016. aasta rünnakud Brüsselis.

Uurijate arvates oli rongirünnaku taga Pariisi veresauna peamine organisaator Abdel Hamid Abaaoud.

El Khazzani advokaat Sarah Mauger-Poliak ütles, et tema klient kahetseb mõjutatust ekstremistlikust propagandast ning tahab näidata kahetsust. Ta soovib ka rääkida kannatanutega, kui seda võimaldatakse.

Ülejäänud kolm süüdistavat, kes ei olnud rongis, on kohtu all El Khazzani kaasosalistena.

Islamiriigi alžeerlasest liige, 24-aastane Bilal Chatra oleks olnud rongis teine ründaja, kuid ta langes vandenõust nädal varem välja.

Mohamed Bakkali andis ründajatele väidetavalt peavarju Ungaris Budapestis, mida ta aga eitab.

Mehed võeti kinni Saksamaal 2016. aastal. Kolmas mees, Redouane El Amrani Ezzerriffi, juhtis väidetavalt paati, aidates neil tulla Süüriast Euroopasse.

El Khazzani jõudis rongis rüseleda ja haavata kolme inimest, enne kui ameeriklased ta kahjutuks tegid. (AP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused