Prantsusmaal muutub sisserände mõju üha negatiivsemaks

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Migrandid Pariisis Vabariigi väljakul.

Prantsuse majandusteadlane Jacques Sapir ütleb, et migratsioon on Prantsusmaa valitsuse eelarvele üha suurenev koorem, seda hoolimata mõningasest positiivsest mõjust majanduskasvule.

Prantsusmaa üks peamisi majandusteadlasi Sapir selgitab, et kuigi sisseränne “stimuleerib mehaaniliselt tarbimist ja investeeringuid,” mõjutab see Prantsusmaa eelarvet ja maksusüsteemi üha negatiivsemalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjale Marianne kirjutatud artiklis märgib Sapir, et eriti Prantsusmaa on alates 1990. aastatest eelistanud ahelrännet – ehk “perekonna taasühinemist” – töökeskse sisserände asemel.

Sapir tsiteerib Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) uuringut, mis väidab, et sisseränne maksab Prantsuse riigile 0,52 protsenti SKPst aastas.

“Erinevate uuringute baasil tehtud üldhinnangu järgi jõuame varsti tasemele 0,7-0,8 protsenti SKPst aastas,” kirjutab Sapir.

“Lõpuks tuleb märkida, et osal migrantidest on madala haridustaseme ja vähese prantsuse keele oskuse tõttu suuremad individuaalsed kulud kui teistel,” lisab ta.

Majandusteadlase sõnul on ebaseadusliku töötamise tõttu ka palgasurves langustrend: “Kohalikud uuringud sektorites, kus tööhõive on oluline (eriti toitlustamine), näitavad, et palkades on tõepoolest langustrend.”

Sapiri kommentaarid tulevad aasta pärast seda, kui Prantsuse parlamendi aruanne leidis, et massiline ränne oli olnud Prantsusmaa majanduse jaoks neutraalne, mitte positiivne edulugu, nagu väidavad selle pooldajad.

Raporti üks autoritest Pierre-Henri Dumont pooldas ka sisserändele keskendumisel muutumist perekesksest rändest tööpõhiseks rändeks.

„Sisserände mõju riigi rahandusele on Prantsusmaal pisut negatiivsem kui keskmiselt OECDs, eelkõige sisserändajate madala tööhõivemäära ja Prantsusmaa sotsiaal-fiskaalsüsteemi ümberjaotamise ulatuse tõttu madala sissetulekuga leibkondadele, kelle hulgas on palju sisserändajaid,” seisis aruandes.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused