Prantsusmaal tahtsid terroristid õhku lasta Pariisi sümbolit Jumalaema kirikut

Maailm,
- Updated
French policemen take part in a police raid in Boussy-Saint-Antoine near Paris

Prantsusmaal vahistati neljapäeval naine, keda kahtlustatutakse seotuses nädalavahetusel aset leidnud vahejuhtumiga, mil Pariisi Jumalaema kiriku lähedalt avastati auto kuue gaasiballooniga, teatasid politseiallikad.

Naine osutas Boussy-Saint-Antoine´is aset leidnud vahistamisel vastupanu ja politsei kasutas tulirelva. Naine sai haavata, kuid esialgsetel andmetel pole tema elu ohus. Vahistamise käigus sai üks politseiametnik noahaava. Kinni peeti veel kaks naist.

Prantsusmaa siseministri Bernard Cazeneuve sõnul oli vahistatud naistest noorim 19- ja vanim 39-aastane ning kõik kolm “kavandasid vahetuid ja vägivaldseid” terrorirünnakuid.

“Nad on äärmuslastest fanaatikud,” tõdes minister.

Politsei teatas kolmapäeval, et otsitakse sõiduki omaniku 19-aastast tütart, keda isa on kirjeldanud usuäärmuslasena. Isa oli samuti vahistatud, kuid vabastati teisipäeval. Juhtunuga seoses on vangistatud veel neli inimest, kellest kaks on vennad.

Prantsuse luureülem Patrick Calvar väljendas juulikuus kartust, et eelmisel aastal Pariisis kaks rünnakulainet korraldanud islamistid püüavad oma võimekust suurendada ja võtta kasutusele autosse jäetavad pommid.

13. novembri rünnakud staadionil, kontserdisaalis, baarides ja restoranides korraldasid enesetapuvõitlejad ja tulistajad. Calvar ütles 24. mail parlamendikomisjonis, et usub terroristide meetodite arenemist.

“Olen veendunud, et nad hakkavad jätma sõidukitesse lõhkekehi,” ütles luureülem.

Komisjon uuris puudujääke luuretegevuses, mille tõttu ei suudetud 147 ohvrit nõudnud rünnakuid ära hoida.

AFPSTTBaltic News Service

FOTO: Reuters/Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused