Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Presidendikandidaat Joe Bideni poja Hunteri minevik kubiseb korruptiivsetest tegudest

02.11.2020
Isa kaasabiga kahtlaseid ärisid akav Hunter Biden.

Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi ühe ametniku sõnul alustas FBI 2019. aastal kriminaaljuurdlust demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni poja Hunter Bideni ja tema äripartnerite suhtes, seda seoses süüdistustega rahapesus.  Sinclair Broadcast Groupi andmetel on juurdlus endiselt avatud ja aktiivne.

Varasemalt on justiitsministeerium kinnitanud meediale, et tuhandeid Hunter Bideni e-kirju sisaldava sülearvuti kõvaketas on FBI valduses. Kirjad viitavad mitmele Hunter Bideni kahtlasele äritehingule. Näiteks esines Hunter Biden väidetavalt Hiina ühe suurima energiaettevõtte juristina tehingus, millega sooviti osta 14% osalust Venemaa naftafirmas Rosneft, mis võimaldanuks Rosneftil põigelda kõrvale USA sanktsioonidest. Tehing siiski ebaõnnestus, kuna Hiina energiaettevõte sattus rahvusvahelise uurimise alla.

Süüdistusega tuli lagedale Hunter Bideni endine äripartner Tony Bobulinski Fox Newsile antud intervjuus. Bobulinski sõnul liikus 5 miljonit dollarit Hiina ettevõtte raha, mis oli mõeldud Bobulinski enda ettevõtte finantseerimiseks, hoopis Hunter Bideni kontole.

Ühtlasi ütles Bobulinski, et FBI kuulas ta 23. oktoobril 2020 üle. Ülekuulamine oli kestnud viis tundi ja seda viis läbi kuus agenti. Tema sõnul ei jää see ilmselt viimaseks ülekuulamiseks.

Hunter Bideni äripartner Bevan Cooney aga istub vangis põlisameeriklastega seotud võlakirjapettuse tõttu, milles osales väidetavalt ka Hunter Biden.

Allikas: Breitbart