President Donald Trumpi populaarsus võib anda talle teise valitsemisaja

President Donald Trumpi ümber liigub väga palju libauudiseid, mis ei kajasta tema tegelikku populaarsust õigesti.

Peavoolumeedias valitseva Trumpi-vaenulikkuse taustal võib jääda mulje, nagu vihkaks teda kogu maailm koos Ameerika endaga — tegelikkus on hoopis teistsugune.

Oma 87-protsendilise toetusega vabariiklaste hulgas on Donald Trump pärast 500 päeva võimu juures populaarseim vabariiklasest president alates Teisest maailmasõjast.

Trump on vabariiklaste hulgas isegi populaarsem, kui olid John F. Kennedy või Barack Obama olid demokraatide hulgas, selgub läbi viidud küsitlusest. Veel populaarsem oli ainult Georg W. Bush pärast 9/11 terrorirünnakut, vahendab eestinen.fi meediakanalit Daily Mail.

Enamus ameeriklasi leiab, et Trump tegi õigesti, kui kohtus Põhja-Korea liidri Kim Jong Un-iga. Suurt toetust ei leidnud paljud teisedki tema algatused, mida meedia maatasa teeb,eriti aga põhimõte “America First!”

Üleüldine toetus Trumpile oli juuni algul ameeriklaste seas 43 protsenti, mis on veidi kõrgem kui aprillis ja on samaväärne tema kõrgeima mõõdetud tasemega 2017. aasta märtsis. Trumpi suurenev toetus vabariiklaste hulgas kindlustab talle teed teiseks ametiajaks.

Kommentaarid