President Trump lubab välisabi vaid sõpradele – kas ohusignaal Eestile?

Maailm,
©AP/Scanpix
President Donald Trump esineb ÜRO-s.

Eesti tipp-poliitikud ja peavoolumeedia on Donald Trumpi valimisest saati näidanud ennast tema vastasleeris olevana – nüüd ähvardavad tagajärjed USA sõprade seast välja arvamisega.

USA annab edaspidi välisabi vaid riikidele, kes USA-d austavad ja keda USA peab oma sõpradeks, ütles president Donald Trump teisipäeval ÜRO Peaassamblee kõnepuldis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me uurime, mis töötab, mis ei tööta, ning kas riikidel, kes saavad meie dollareid ja meie kaitset, on südames ka meie huvid,” lausus Trump. “Edasi liikudes annab USA välisabi ainult neile, kes meid austavad ja kes otse öeldes on meie sõbrad,” rõhutas ta.

Praeguses Eesti poliiteliidis Trumpil sõpru pole – seda näitavad paljude poliitikute avalikult vaenulikud ja pilkavad sõnuvõtud, millega on kaasa läinud kogu peavoolumeedia. Eesti ajakirjandus kaevab tänaseni üles ja võimendab kogu seda saasta, mida Trumpi ja tema administratsiooni vastu levitatakse – vaadake vaid viimaseid uudiseid Ülemkohtu kandidaadi Brett Kavanaugh` kohta.

Kui ÜRO-s hääletati resolutsiooni osas, mis käsitles USA saatkonna üleviimist Jeruusalemma, palus ametlik Washington oma sõpru selle vastu hääletada, kuid Eesti andis poolthääle, põhjendades seda Euroopa solidaarsusega – ometigi hääletas enamik EL-i riike nii, nagu õigeks pidas, jäädes enamasti erapooletuks. Ilmselt on seegi Eesti valik Trumpil meeles.

USA on avalikult teatanud, et peab Ungarit ja Poolat oma headeks liitlasteks. Poola oli ka esimene välisriik, keda Trump oma valimise järel toetuse eest tänas.

Eesti on enda liitlaseks valinud ebakindla, lõhestunud ja allakäiva Euroopa Liidu. Maailmariik USA oleks igal juhul kindlam liitlane, sest tema võimekus ja tahe sõpru aidata on suurem kui EL-il saab kunagi olema. Eesti on valinud vale liitlase, kuid EKRE võimule pääsedes hinnatakse kogu välispoliitika ümber.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused