Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Trump lubab välisabi vaid sõpradele – kas ohusignaal Eestile?

-
25.09.2018
President Donald Trump esineb ÜRO-s.
© AP/Scanpix

Eesti tipp-poliitikud ja peavoolumeedia on Donald Trumpi valimisest saati näidanud ennast tema vastasleeris olevana – nüüd ähvardavad tagajärjed USA sõprade seast välja arvamisega.

USA annab edaspidi välisabi vaid riikidele, kes USA-d austavad ja keda USA peab oma sõpradeks, ütles president Donald Trump teisipäeval ÜRO Peaassamblee kõnepuldis.

“Me uurime, mis töötab, mis ei tööta, ning kas riikidel, kes saavad meie dollareid ja meie kaitset, on südames ka meie huvid,” lausus Trump. “Edasi liikudes annab USA välisabi ainult neile, kes meid austavad ja kes otse öeldes on meie sõbrad,” rõhutas ta.

Praeguses Eesti poliiteliidis Trumpil sõpru pole – seda näitavad paljude poliitikute avalikult vaenulikud ja pilkavad sõnuvõtud, millega on kaasa läinud kogu peavoolumeedia. Eesti ajakirjandus kaevab tänaseni üles ja võimendab kogu seda saasta, mida Trumpi ja tema administratsiooni vastu levitatakse – vaadake vaid viimaseid uudiseid Ülemkohtu kandidaadi Brett Kavanaugh` kohta.

Kui ÜRO-s hääletati resolutsiooni osas, mis käsitles USA saatkonna üleviimist Jeruusalemma, palus ametlik Washington oma sõpru selle vastu hääletada, kuid Eesti andis poolthääle, põhjendades seda Euroopa solidaarsusega – ometigi hääletas enamik EL-i riike nii, nagu õigeks pidas, jäädes enamasti erapooletuks. Ilmselt on seegi Eesti valik Trumpil meeles.

USA on avalikult teatanud, et peab Ungarit ja Poolat oma headeks liitlasteks. Poola oli ka esimene välisriik, keda Trump oma valimise järel toetuse eest tänas.

Eesti on enda liitlaseks valinud ebakindla, lõhestunud ja allakäiva Euroopa Liidu. Maailmariik USA oleks igal juhul kindlam liitlane, sest tema võimekus ja tahe sõpru aidata on suurem kui EL-il saab kunagi olema. Eesti on valinud vale liitlase, kuid EKRE võimule pääsedes hinnatakse kogu välispoliitika ümber.