President Trump otsustas USA eriüksuste baasi Riiga rajada

Rubriik Maailm On
- Updated
NATO missioon Baltikumis.

USA Euroopa eriüksuste pressiesindaja kolonelleitnant  Juan Martinez teatas, et  Riiga kavandavasse  baasi kuuluvad sõidukite hooldus töökojad, laskemoona laod ja kaks helikopterite maandumise rada USA 352 Eriüksuste Lennu Diviisi (Special Operations Wing) CV-22 Osprey (kalakotkas) pöördrootoriga lennukite jaoks. Esialgselt on uue baasi loomise eelarves 3,7 miljonit dollarit.

Selle baasi otstarve on kolonelleitnant Martinezi sõnutsi hõlbustada eriüksuste kiiret saabumist ja liikumist Balti riikide operatsioonialal ja hoolitseda varustuse eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Baasi asutamine on osa president Trumpi USA vägede ümberpaigutamisest Euroopas, et ära hoida Venemaa Balti riikide vastu suunatud agressiooni. Viimase viie aasta jooksul on USA kulutanud sadu miljoneid dollareid Ida-Euroopa kaitse tugevdamiseks.

10,8 miljonit sellest on kulutatud Ämari lennuvälja väljaehitamiseks. Ämari lennuvälja saab nüüd kasutada USA ja NATO lennuüksuste tegutsemiseks ja vajaduse korral lahinglendudeks. Lätti on kavas veel üks baas asutada, mis annaks võimaluse suuremal hulgal varustust ja lahingüksusi tuua Balti riikidesse niihästi manöövriteks ja õppusteks kui kriisi olukordade likvideerimiseks.

Fakt, et USA on viimaste aastate jooksul panustanud NATO idapiiri, st Balti riikide, Poola, Rumeenia ja teiste Ida-Euroopa riikide kaitseks selle asemel, et üksusi pelgalt Saksamaal hoida, annab meile lootust, et NATO lepingu viies, nn „üks kõigi, kõik ühe eest“ lõik on üha enam muutumas ka Eestile tõeliseks kaitsekilbiks.

USA CV22 Osprey (kalakotkas) on pöördrootoriga lennuk. Ta on võimeline helikopteri moodi õhku tõusma ja seejärel lendama propelleritega lennukina.

Kasutatakse peamiselt eriüksuste transpordiks ja toetuseks. Relvastuseks on 50-kaliibriline kuulipilduja. Võimeline transportima 32 sõdurit ehk 4,5 tonni varustust. Üks CV22  maksab umbes 90 miljonit dollarit.

Jüri Toomepuu

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused