Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Trump saab pidurdada California illegaalset immigratsiooni üsna kerge vaevaga

17.11.2016
Laadime sisu...

Ehkki äsja USA presidendiks valitud Donald Trumpi toon on muutunud kampaania ajaga võrreldes veidi pehmemaks, teatas ta pühapäeval antud teleintervjuus, et plaanib kindlasti ehitada müüri Mehhiko piirile ja alustada kohe ka umbes kolme miljoni kriminaalse taustaga illegaalse immigrandi maalt väljasaatmistega.

USAs on umbes 11 miljonit illegaalset immigranti. Trump kavatseb deporteerida eelisjärjekorras kriminaalkorras karistatud illegaalid nagu näiteks narkodiilerid ja kuritegelike jõukude liikmed.

California demokraadid on aga huvitatud nn dokumentideta töötajatest, seda põhjusel, et üha kasvav latiinodest valijate hulk on registreerunud demokraatide toetajatena. Californias on 2014. aastast alates latiinod suurim elanike rühm, jättes sellega valged põlisameeriklased vähemusse. 62% latiinodest on registreerunud demokraatide toetajatena. Demokraatide poolt hääletamise põhjuseks on tõsiasi, et demokraadid toetavad immigratsiooni, sh ka illegaalset immigratsiooni.

Majandusuuringute riikliku büroo (NBER) raporti kohaselt toimivad aga immigrantidele magnetina mitmetes osariikides jagatavad helded sotsiaaltoetused. NBER leidis väga selge seose immigratsiooni ja California osariigi sotsiaaltoetuste vahel, mis on näiteks 89% suuremad kui Illinoisi osariigis ja 280% suuremad kui Texases. Seega elab 45,5% USA sotsiaaltoetusi saavatest immigrantidest Californias.

Kuid Trumpil on võimalik lõpetada USA maksumaksja raha kulutamine immigrante ligimeelitavatele sotsiaaltoetustele. Nimelt võeti president Bill Clintoni ajal vastu seadus, mis ei luba maksta illegaalsetele immigrantidele toetusi, näiteks tervisekindlustust, toiduabi, töötu abiraha, pensioni jne. Seega saab president Trump pidurdada California illegaalset immigratsiooni üsna kerge vaevaga. Tal tuleb lihtsalt jõustada olemasolev seadus ja lõpetada heldete sotsiaaltoetuste maksmine illegaalidele.

Allikas: Breitbart.com (tõlkinud Triin Van Doorslaer)