President Trump suurendab föderaalüksuste arvu kuritegevusest vaevatud USA linnades

Maailm,
©ZP/Scanpix
Demokraatide kontrollitavates USA linnades valitseb vägivald, kuid võimud ei luba presidendil korda taastada. Märatsejad Portlandis.

USA president Donald Trump teatas kolmapäeval föderaalüksuste kohalolu suurendamisest kuritegevusest vaevatud linnades, sealhulgas riigi suuruselt kolmandas linnas Chicagos, kus vägivald on viimasel ajal tuntavalt suurenenud.

“Kuulutan välja föderaalsete korrakaitsjate arvu suurendamise kogukondades, mida vaevab vägivaldne kuritegevus,” ütles Trump Valges Majas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuulajaskonna seas istusid ka peaprokurör William Barr, Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor Christopher Wray ja sisejulgeolekuminister Chad Wolf.

Justiitsministeerium saadab viivitamatult föderaalsed korrakaitseüksused Chicago linna, lisas Trump. Barr ütles, et operatsiooniga Legend tuuakse umbes 200 föderaalagenti Tuulisesse linna ning veel 30 agenti siirdub Albuquerque’sse New Mexico osariigis.

Juuli esimeses pooles saatis Trump Missouri osariiki Kansas Citysse 200 agenti.

USA suurlinnu on sel suvel lisaks koroonaviirusele muserdanud ka tulistamiste arvu märkimisväärne kasv. Ainuüksi Chicagos sai läinud nädalavahetusel üle 60 inimese haavata ja 14 surma, selgub sisejulgeolekuministeeriumi statistikast.

Trump hoiatas esmaspäeval, et saadab täiendavaid föderaaljõude New Yorki ja ka teistesse linnadesse, kus on demokraadid võimul, selleks, et kaitsta föderaalhooneid ning lüüa kord majja, mis tema sõnul on avaliku korra kokkukukkumise äärel.

Kolmapäeval välja saadetud üksused sisaldavad teiste seas ka föderaalagente, kes teevad koostööd kohalike korrakaitsjatega.

Esmaspäeval saatsid kuue suurlinna – Atlanta, Washingtoni, Seattle’i, Chicago, Portlandi ja Kansas City – linnapead sisejulgeolekuministeeriumile ja peaprokurör Bill Barrile ühiskirja, milles märkisid, et kutsumata omakaitseüksuste saatmine on põhiseaduse vastane tegevus.

Paraku on tegu just linnadega, kus on kurjategijatel lastud märatseda, Seattle`s aga lasid linnavõimud koguni “autonoomia” luua. Demokraadid lubavad enda valitsetavates linnades anarhiat, et üleriigilise kaose abil nõrgendada Trumpi positsioone.

Trump ütles kolmapäevases pöördumises, et tahab “muuta korrakaitset tugevamaks, mitte nõrgemaks”, lisades, et senisest veelgi rohkem politseinikke tuleb tööle võtta, selle asemel, et jaoskondade eelarveid kärpida. (AFP-BNS-UU)

One commentOn President Trump suurendab föderaalüksuste arvu kuritegevusest vaevatud USA linnades

 • Avatar

  Kelle ja mille vastu võitleb Trump – se mis toimub Ameerikas on sügavate juurtega rahvusvaheline “mäng” milles ka Eestil oma /statisti/roll.
  Videos tehakse ülevaade maailma poliitika praktikast – peamiseks sisuks on aga intervjuud mis videosse lisatud – nt kindlral Clark.
  Soovitan video salvestada – sellistel on kombeks teatud aja jooksul kaduda – SERGEANT ROBERT HORTON WAR CASTLES Overview
  https://www.youtube.com/watch?v=trVxD34jZ94
  Sergeant Robert Leroy Horton (US ARMY CIVIL AFFAIRS & PSYCHOLOGICAL OPERATIONS COMMAND) Trains US ARMY SPECIAL FORCES GREEN BERETS – explains how Russell Jay Gould & David Winn Miller saved our Republic in 1999.

  Seersant Robert Leroy Horton (USA ARMY TSIVIILASJADE JA PSÜHHOLOOGILISTE OPERATSIOONIDE ÜKSUS) treenib USA ARMY ERIÜKSUST ROHELISED BARETID – selgitab, kuidas Russell Jay Gould ja David Winn Miller päästsid meie vabariigi 1999. aastal.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused