Prioriteedid: Soome keskkriminaalpolitsei uurib väga hoolikalt paremäärmuslaste võrgustikku

Maailm,
Soomes, nagu teisteski vasakliberaalsetes maades, on politsei prioriteediks “paremäärmuslased”, mida need iganes ka endast ei kujutaks. Pilt on illustratiivne.

“Soome MTV3 uudisportaal avaldas reede, 11. detsembri õhtul uudise sellest, kuidas paremäärmuslased riigi siseministrit ja peaprokuröri sotsiaalmeedias ähvardavad.

„Keskkriminaalpolitsei peakeskuses Vantaal on sügisest saati uuritud elu ja tervise vastu suunatud raske kuriteo ettevalmistamist. […]

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

MTV Uudiste andmetel on ettevalmistustega võimalike objektidena seotud riigiprokurör Raija Toiviainen ja siseminister Maria Ohisalo. MTV Uudistele ei ole teada, mida kahtlusaluste tõsiste kuritegude ettevalmistamises on juba jõutud ära teha.“ Nii teatab portaal MTV Uudised.

Artiklis lisatakse veel, et

– uurimise all olevas juhtumis on mitmeid kahtlustatavaid ja mitmesuguseid kuriteokoosseise,

– prokurör ei kommenteerinud, mida uurimise käigus on selgunud,

– prokurör ei soovinud täpsustada, kui kaua uuritav kuriteoks valmistumine on juba kestnud,

– juhtumisse on segatud üks Helsingi politsei vanemkonstaabel,

– eeluurimisega seoses ei ole kedagi vangistatud.

Järgmisel päeval avaldati uusi andmeid. Täpsustatud info järgi on selgunud, et

– konkreetset ohtu kellelegi ei ole,

– kes on kuriteoks valmistumisega seotud, ei ole teada,

– kuriteoks valmistujate tehtud nimekirja olemasolust, kus olevat ka riigiprokuröri ja siseministri nimed, ei tea juhtiv uurija midagi,

– politseil ei ole veel üldpilti kogu uuritavast juhtumist, kuid aasta lõpuks loodetakse saada lisateavet.

Nii et tegemist on elu ja tervise vastu suunatud raske kuriteo ettevalmistamisega, millest üldpilti politseil veel ei ole, konkreetset ohtu kellelegi ei ole, mida on õnnestunud teada saada, ei öelda, kes on kahtlustatavad, seegi on veel teadmata.

Kõigest sellest hoolimata teatakse üht asja siiski kindlalt: tegemist on paremäärmuslaste tegevusega. Olevat olemas terve paremäärmuslaste võrgustik, mille toimetamisi keskkriminaalpolitsei hoolega uurib.

Ja kuna olevat selgunud, et toda Helsingi politseinikku kahtlustatakse viha õhutamises mingi inimrühma vastu – see on Soome vihakõne vastase seaduse järgi üks väga paha ja karistust väärt asi – siis võib oletada, et uurimine jätkub pikalt ja on väga põhjalik.

Nagu on öelnud keskkriminaalpolitsei ülem Robin Lardot: „See [selle võrgustiku olemasolu] teeb muret ja see on keskne süü, miks me sellesse uurimisse väga tõsiselt suhtume ja teeme siin koostööd ka kaitsepolitseiga“.

Vägisi tuleb meelde kümne aasta tagune juhtum, kus Tamperes süüdati 2010. aasta novembris ühe araablase pitsabaaris tulekahju. Politsei polnud õieti jõudnud veel uurimist alustada, kui sotsiaaldemokraatide rahvasaadikule Päivi Lipposele oli juba asi nii selge, et ta kutsus kõva kisaga inimesi üles meelt avaldama – võõramaalaste vihkajate rassistlike kuritegude vastu muidugi.

Pärastpoole selgus, et tegu oli kahe araablase vahelise tüliga, kus üks osapool oli teisele kuuluvale ettevõttele tule otsa torganud.

Päivi Lippose auks tuleb mainida, et hiljem ta palus oma ennatliku seisukohavõtu eest avalikult vabandust.

Nii juhtus kümme aastat tagasi. Aga ühiskond areneb. Tänaste sallijate puhul jääks selline lõpplahendus küll täielikult ulmekirjanduse valdkonda.”

Paul Oja, Uued Uudised Soomest

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused