Prokuratuur nõuab Oleg Ossinovskile ja Uģis Magonisele nelja-aastast vangistust

Maailm,
©Uued Uudised
Ilmselt kujutab Jüristo uue sihtasutuse tööd ja rahastust nii ette. Pilt on illustratiivne.

Läti prokuratuur taotleb Läti raudtee (Latvijas dzelzceļš – LDz) endisele juhatuse esimehele Uģis Magonisele ja Lätis altkäemaksu eest kohtusse antud Eesti ärimehele Oleg Ossinovskile nelja-aastast vanglakaristust, öeldi prokuratuurist BNS-ile.

Prokuratuur nõuab ka Magonise vara konfiskeerimist ja viieks aastaks keeldu töötada riigile või omavalitsusele kuuluvas ettevõttes juhtival ametikohal. Ossinovskile täiendavat karistust ei nõuta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Süüdistajad soovivad, et kahtlusaluste kinnipidamisel konfiskeeritud 499 500 eurot tunnistataks kuritegelikuks tuluks ja makstaks riigieelarvesse.

Läti korruptsioonitõrjebüroo ametnikud pidasid Magonise kinni 2015. aasta suvel. Teda kahtlustatakse Eesti ärimehelt Oleg Ossinovskilt 500 000 euro suuruse altkäemaks vastuvõtmises.

Altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud Ossinovski, kes soovis, et Läti raudtee tütarfirma LDz Ritošā sastāva serviss ostaks tema ettevõtte Skinest käest mitme miljoni euro eest neli vana vedurit.

Kumbki mees ei ole end süüdi tunnistanud. Ossinovski möönab, et andis Magonisele raha, kuid tema sõnul hoopis teisel eesmärgil.

Postimees kirjutas mullu septembris: “Eesti ärimehele Oleg Ossinovskile kuuluva Skinest Raili tütarfirma Vitras-S ei saanud luba Leedus Kaunase regioonis raudtee parandamiseks. Leedu kohtu hinnangul on Ossinovskil sidemed Vene ärimeestega, kes on seotud Vladimir Putini siseringiga.”

Samal ajal märkis ka EPL: “Tänavu juulis kirjutas ERR Leedus koostatud analüüsist, mis seostas Oleg Ossinovskit Venemaa püüdlusega mõjutada raudteeäri kaudu Balti riikide poliitikat. „Venemaa Raudteid, Transmashholdingut, Maksim Liksutovi ja temaga seotud Transgroup Investi, Andrei Filatovit, tema äripartnereid ettevõttes Globaltrans ning tema Eesti partnerit Oleg Ossinovskit, Läti oligarhe Ainārs Šlesersit, Andris Šķēlet ja Aivars Lembergsi võib seostada Leedu, Läti ja Eesti isikute võrgustikuga, mille kaudu Kreml saab ellu viia oma strateegilisi ekspansiivseid plaane raudteel ja kogu transpordisektoris,” väidab Vilniuse poliitilise analüüsi keskuse teaduri Marius Laurinavičiuse ülevaade.

Oleg Ossinovski on sotsist poliitiku Jevgeni Ossinovski isa. Vikipeedia ütleb, et “Jevgeni on end isa äridest avalikult distantseerinud, kuid möönnud isa rahalist toetust.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused