Protestid Pariisis: õigusi nõudev Aafrika näitab oma viha ja vägivaldsust

Aafrika immigrandid Ceuta müüril.

Pariisi Gare du Nordi raudteejaamas puhkesid pühapäeval kokkupõrked protestivate aafriklaste ja julgeolekujõudude vahel, kusjuures korrakaitsjatel tuli vägivaldsete meeleavaldajate vastu pisargaasi kasutada.

Protestide põhjuseks oli ühe mustanahalise hiljutine hukkumine, kes suri pärast vahistamist politsei poolt. Meeleavaldajad kahtlustavad, et surma põhjuseks võis olla jõu kasutamine politsei poolt.

Videost võib näha, kuidas aafriklased otsivad ajendit löömingu algatamiseks ja tunnevad ennast olukorras peremeestena, politsei aga taandub, kuni on võimalik konflikti ära hoida. Märgatav on ka aktsiooni koordineeritus neegrite poolt.

Ka mitmed Pariisis käinud eestlased on öelnud, et linn Seine` l pole enam koht, kus prantslaslikku romantikat nautida, sellest on saanud väike Araabia või Aafrika, kus paljudes linnaosades ei saa enam ennast turvaliselt tunda. Isegi Prantsusmaa president Macron on ette võtnud samme, et immigratsiooni pidurdada ja politseile tegutsemiseks suuremad volitused anda.

Pariisi suundusid ka sajad aafriklased pärast Calais` “džungli” pagulaslinnaku likvideerimist.

Allikas: http://frustratedpaulrevere.com

Kommentaarid