Pseudoinimlikkuse hind – migrantidega on hädas kõik, kes neid vastu võtavad, sealhulgas ka Malta

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Põlengud Hal Fari põgenikekeskuses.

Maltal maabunud migrandid süütasid nädalavahetusel puhkenud rahutustes vähemalt viis autot ja vigastasid migrandikeskuse juures valvanud politseinikku.

Vägivald puhkes pühapäeva õhtul Malta lennujaama lähedal Hal Faris asuvas endises Briti armee kasarmus. Rändajad võtsid osa keskusest enda kätte, kuid politsei pressiesindaja sõnul saadi olukord esmaspäeva varastel hommikutundidel kontrolli alla.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tunnistajad ütlesid esmaspäeval, et Hal Faris viibinud migrandid olid maha põletanud mitu keskuse tuba ja töötajate autosid. Samuti sai kahjustada üks politseiauto ja politseinik sai kergelt viga.

Malta rändajate vastuvõtu- ja kinnipidamiskeskused on surve all, kuna suve jooksul on Maltale saabunud sadu migrante.

Paljud neist toodi saarele pärast kokkuleppe sõlmimist teiste EL-i riikidega nende ülevõtmiseks, kuid enamik rändajatest on endiselt saarel, muutes uute vastuvõtmise võimatuks ja elamistingimused kitsaks. Märatsejad nõudsidki nende edasiviimist mandrile.

Maltal toimuv on ehe näide sellest, kuidas migratsiooni tõkestamise asemel võetakse vabaühenduste smugeldamislaevadelt endiselt vastu migrante, keda keegi lubadustest hoolimata Euroopasse ei taha, ja tekitatakse sellega ainult pingeid. Ainuke lahendus on igasugune piiride sulgemine.

Allikas: Reuters

Täiendatud. Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM) väljendas neljapäeval muret rünnaku pärast Põhja-Kreekas, kus kohalikud külaelanikud loopisid kividega 380 migranti vedanud busse.

Hoolimata kohalviibinud politseist pidid migrante vedanud bussid, mis olid teel Vrasna lähistele, tagasi pöörduma, kuna kümned külaelanikud blokeerisid neil tee ja loopisid sõidukeid kividega.

Külaelanikud hüüdsid “sulgege piir” ja “visake ebaseaduslikud migrandid välja”, vahendas riiklik telekanal Ert. Migrandid viidi hiljem Eubee saarel asuvatesse hotellidesse 400 kilomeetrit lõunas.

Kommentaarid

3 commentsOn Pseudoinimlikkuse hind – migrantidega on hädas kõik, kes neid vastu võtavad, sealhulgas ka Malta

 • Avatar

  Kõige suurem häda on ikka Rootsis. Rootsis toimuvat korralagedust ei suuda isegi enam peavoolumeedia kinni mätsida. Iga päev tulistamised, pommid ja autode põletamised. Mul on tuttavad kes elavad Rootsis maakohas mis on paksult araablasi täis ja nad peavad pidama suuri hundikoerasid et end turvaliselt tunda. Majandusega on ka suht pask värk seal. Majanduskasv on oktoobris langenud 1,2% pealt 0,9-le %. Kui samamoodi jätkub siis mingi järgmise 20 aasat jooksul kukub see Rootsi riigikord kokku. Tuleb kodusõda või riigipööre.

 • Avatar

  Kallid kaaskommentaatorid – tore on lugeda, et terve mõsistus on säilinud ja keegi teist ei taha neid okupante siia Europasse aga püüdke aru saada – SEE ONGI EUROOPA ÜHENDUSE/LIIDU PLAAN. EU loodi selleks, et siit meist lahti saada ja asemele tuua see murjanite mass mujalt.
  Uurige kes oli EU vaimne isa Coudenhove Kalergi ja mida ta nägi/plaanis EU tulevikuks.

 • Avatar

  Miks jällekommentaare luged ei saa

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused