Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Puna-Hiina ähvardas Trumpi seoses Taiwaniga

12.12.2016
Laadime sisu...

Hiina Rahvavabariigi meedia ähvardas esmaspäeval tulevast USA presidenti Donald Trumpi, et “ühe Hiina poliitika” ei kuulu arutamisele ja võib viia USA vaenlaste toetamiseni Pekingi poolt.

“Ühe Hiina poliitika üle ei saa kaubelda,” kirjutas Pekingi kontrollitav väljaanne Global Times.

Ajaleht hoiatas, et kui Ühendriigid asuvad avalikult toetama Taiwani iseseisvust või saart koguni relvadega varustama, siis võib rahvavabariik asuda toetama USA-vaenulikke jõude.

“Miks me ei võiks neid sel juhul avalikult toetada või neile salaja relvi müüa?” küsiti ajalehes.

Trump esitas pühapäeval eetrisse läinud intervjuus küsimuse, kas Ühendriigid peaksid jätkama oma “ühe Hiina poliitikat”, kui Peking ei tee järeleandmisi kaubanduses ja teistes küsimustes.

“Ma ei tea, miks me peame olema seotud “ühe Hiina poliitikaga”, kui me ei lepi Hiinaga kokku teistes asjades, seal hulgas kaubanduses,” ütles Trump Fox Newsi usutluses.

“Ma ei taha, et Hiina mulle midagi dikteeriks,” ütles Trump, viidates hiljutisele telefonivestlusele alates 1949. aastast Taiwani saarel resideeruva antikommunistliku Hiina Vabariigi presidendiga.

Telefonikõne vastuvõtmine Hiina Vabariigi presidendilt Tsai Ing-wenilt murdis aastakümneid kestnud USA poliitikat tunnustada Pekingit Hiina ainsa esindajana.

Peking peab Taiwani oma mässuliseks provintsiks.