Putin toetab Kremli “kasuliku idioodi” Macroni NATO-t lagundava euroarmee mõtet

Kas nii sünnivadki reetmised?

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni üleskutse luua Euroopa armee leidis südamliku heakskiidu agressiivse Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt, kes loodab sellega ilmselt NATO lagundada.

Vene president Vladimir Putin avaldas toetust Prantsuse ametivenna Emmanuel Macroni ideele luua Euroopa ühised relvajõud, sest see tugevdaks tema sõnul mitmepooluselist maailma, kirjutab BNS. “Üldiselt on see mitmepooluselise maailma tugevdamise vaatenurgast positiivne protsess. Selles osas on meil Prantsusmaaga sarnased seisukohad,” lausus Vene riigipea.

Macroni algatus on tugevalt NATO-t lagundav, selle juhtriiki USA-d on ta nimetanud Euroopa potentsiaalseks vastaseks ning kogu selle loo mõte seisneb Euroopa kaitses ilma Ameerika Ühendriikideta. Paraku on Euroopa näidanud nii kaitsekulutuste kärpimise kui ka armeede võitlusvõimekuse hukkalaskmisega, et ta oma turvalisusest ei hooli. Putin teab juba ette, et enda kaitsmisest loobunud Lääne-Euroopa pole võimeline ennast kiiresti kokku võtma.

Kindlasti on Vene luure Putinile täpselt ette kandnud, kui madal on Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja paljude teiste Lääne-Euroopa maade armeede vastupanu võime; kuidas seal ei tõuse lennukid lendu, sest neid pole remonditud ja allveelaevad on kõik dokkides – agressiivsele Venemaale meeldib see, et terve manner on neil lihtsalt küpse õunana ära nopitav.

Seetõttu asus Putin ilmselt ka Macroni kiitma, eeldades, et see lööb veelgi suurema mõra Prantsusmaa ja USA niigi keerulistesse suhetesse, ning võtab Euroopalt USA kaitset veelgi vähemaks – Macroni ja Trumpi sõnasõda on viimastel päevadel ju niigi tugev olnud, ja Putin valab õli tulle.

Macron on igatahes ennast näidanud Kremli “kasuliku idioodina” ja NATO ühtsuse lagundajana.

Kommentaarid