Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Putini Venemaa soovib taastada KGB

23.09.2016
Vladimir_Putin
© Tubli, Delfi! UU

Venemaa plaanib taastada KGB, seda suurema plaani raames tugevdada oluliselt riigi julgeolekut, vahendab The Telegraph.

Riiklik julgeolekuministeerium (MGB) loodaks praeguse Venemaa Föderatsiooni Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) baasil ja sellega liidetaks ka Venemaa Föderatsiooni Välisluureteenistus (SVR) ning föderaalne valveteenistus. Loodaval ministeeriumil oleks sisuliselt samasugune võim nagu oli kunagi KGB-l.

Sarnaselt KGB-le, tegeleks ministeerium Kremli kriitikute jälgimise ja karistamisega. Praegu on sama ülesannet täitnud Venemaa uurimiskomitee, mida juhib Putini klassivend Aleksander Bastrõkin.

Uus ministeerium peaks alustama tööd 2018. aastal, enne Venemaa presidendi valimisi ja ministeeriumi ülesandeks oleks ühtlasi tagada Putinile võim kuni 2024. aastani. Putin ise teenis KGB agendina Ida-Saksamaal, kuid hoidis väidetavalt dissidentidel silma peal ka oma kodulinnas Leningradis (St. Petersburg).

Kremli kriitikute jaoks on kahtlemata tegemist hirmutava uudisega ja juba on kostunud ka üleskutsed lahkuda kiiresti riigist, kel vähegi võimalik.

MGB ei ole aga sugugi täiesti uus idee. Ka Stalini ajal eksisteeris riiklik julgeolekuministeerium, mis muudeti ümber KGB-ks pärast Stalini surma.

Uudis uue ministeeriumi loomisest avaldati vähem kui 24 tundi pärast seda, kui Putini juhitud partei Ühtne Venemaa sai riigiduuma valimistel ülekaaluka võidu. Opositsiooniparteid Parnas ja Jabloko ei ületanud 5% künnist. Sisuliselt on nüüd tegemist parlamendiga, milles on esindatud ainult üks partei.

„Rekordiliselt madal valimisaktiivsus. Demokraadid said alla 3% häältest. Plaanitakse luua MGB. Teretulemast heasse uude ilma!“ kommenteeris olukorda Parnase juht Vladimir Kara-Murza.

Tõlkinud Triin Van Doorslaer