Puukide ja krattide nälga jätmine pole demokraatiavastasus – Ungari ja Poola näite varal

Maailm,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Eestis toetab riik sellist üritust nagu LGBT Filmifestival Rakveres.

Viimasel ajal on tõusnud jutuks arvukad riigi poolt nuumatavad mittetulundusühingud, mida vasakvalitsus tahab näidata kodanikuühendustena, kuid mis tegelikult on ideoloogilised puugid ühiskonna ihu küljes.

Riik rahastab igasuguseid äärmusi nagu homoagendat pähe määrivat LGBT-d, ammugi juba inimõigustelt ideoloogiale üle läinud inimõiguste keskust, marufeministide Feministeeriumi ja teisi selliseid võõraid ideesid levitavaid võõrliike.

EKRE võimuletuleku korral jäävad sellised parasiitlikud ühendused riigi toest ilma ja neil tuleb ellujäämiseks ise hakkama saada, vabanenud raha aga suunatakse riigi sotsiaalsfääri ja majandusse.

Sellega seoses maksaks üle vaadata ka Ungaris ja Poolas toimuva. Ungarit süüdistataksegi just selliste puukide toiduta jätmises. Riik võib olla demokraatlik, kuid ta ei pea ülal pidama neid, kes töötavad vastu enamuse tugeval toel valitsevale valitsusele – kui Fideszi eesmärgiks on migrandid riigist eemal hoida ja turvalisus tagada, siis ei saa olla riigipoolset tuge kellelegi, kes sellele vastu töötab.

Sama kehtib ka institutsioonide kohta, kes korraldavad riigivaenulikku poliitika levitamist välismaiste jõudude toel, nagu näiteks Sorose toetatav Kesk-Euroopa Ülikool. Viktor Orbani valitsus on lõpetanud kõigis ülikoolides selliste pseudoteaduste toetamist, nagu seda on ideoloogilised sotsiaalteadused, mis üritavad kõikvõimalikele “euroopalikele väärtustele” külge pookida teaduslikku tõestust.

Ungari puhul on räägitud ka meedia suukorvistamisest, mis aga tegelikkuses tähendab otsese riigivaenuliku tegevuse õhutamisele suunatud meediakanalite tegevuse piiramist. Siin võiks tõmmata paralleele sellega, kuidas Leedu piirab Vene ja venemeelsete kanalite tegevust – Ungaris on need paraku Brüsseli-meelsed, kuigi tegutsevad nagu Sputnik. Tülis Brüsseliga ei saagi Budapest anda vaba voli ideoloogilistele vastastele – USA on hea näide sellest, kuidas riigi tegelikud saavutused vaenuliku meedia poolt ära varjatakse ja maatasa tehakse.

Euroopa Liidu eesistuja Rumeenia välisminister Teodor Meleșcanu ütles teisipäeval usutluses AFP-le, et EL-i rahastuse tingimuseks ei tohi seada väidetavatest õigusriigi põhimõtetest kinnipidamist. Tegelikult on selles on palju tõtt – rahastuse saab kinni keerata sellel, kes elab teiste armust, kuid mitte sellel, kes maksab ühisesse kassasse. Nii ongi see ebaõiglane karistus, mida demokraatlikel alustel moodustatud liidus olla ei tohiks, sest need riigid on oma poliitikas ikkagi suveräänsed ega tohi sõltuda Euroopa Komisjoni suvast.

Siit jõuamegi Poola kohtureformideni. Brüsselil pole mingit õigust suruda suveräänsele riigile peale oma arusaama kohtusüsteemi toimimisest, sest see, mis sobib Belgiale, ei sobi tingimata Poolale. Belgia kohtunikud võivad olla kuitahes vanad, aga nad on töötanud demokraatlikus süsteemis. Poolas tekkis aga vastuolu just sotsialismiaja kohtunike errusaatmise ümber – mõnedki neist on saatnud vangi ka liberaalse ühiskonna eest võitlejaid.

Euroopa Liidu teeb ebademokraatlikuks nii suveräänsuse ärakorjamine; kõigi riikide muutmine ühtseks halliks sõnakuulelikuks massiks, nende omapärasid arvestamata; ideoloogiate levitamine nii võõrameelsete valitsuste kui ka välisrahastusega valitsusväliste organisatsioonide kaudu; ennekõike aga meeletu tsentraliseerimine. Kõige selle vastu tegutseb ka EKRE.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused