Radikaalislamistide käe läbi on leidnud otsa 91% Euroopa terrorismiohvritest

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Rahvas mälestab Strasbourgi jõuluturu terroriohvreid

Äsjailmunud „Must ja valge raamat terrorismist Euroopas“ („Black and White Book of Terrorism in Europe“) paljastab andmed, mille kohaselt on alates aastast 2000 radikaalislamistide käe läbi hukkunud 91% terrorismiohvritest.

Raamat koostati Hispaania europarlamendi liikme Maité Pagazaurtundua initsiatiivil. Breitbart kirjutab viitega Le Figarole, et statistika kohaselt tapeti Euroopa Liidus aastatel 2000 kuni 2018 terrorirünnakutes 735 inimest.

Raportis on öeldud, et samal perioodil langes terrorirünnakute ohvriks lisaks eurooplastele veel 1115 inimest (peamiselt turistid ja sõjaväelased). 91% rünnakutest korraldasid radikaalislamistid, neist 20% olid enesetaputerroristid.

Poliitilise terrorismi ohvreid oli mainitud perioodil tunduvalt vähem. Vasak- ja paremäärmuslaste tegevuse tõttu hukkus 13 inimest. Vasakäärmuslus on tõusuteel paljudes Euroopa riikides ja Saksamaa julgeolekuamet BfV hoiatas, et vägivaldsete vasakäärmuslaste hulk on aastatel 2012-2017 tõusnud 9000-ni. Samuti on vasakäärmuslaste poolt toimepandud kuritegude arv samal perioodil kasvanud 88%.

EL-is on terrorismi tõttu kannatanud kõige enam Hispaania 268 ohvriga, Prantsusmaal on ohvreid olnud 263.

Alates 2015. migratsioonikriisist on terrorioht Euroopas püsinud pidevalt kõrge. Prantsusmaa ametivõimud teatasid, et möödunud aastal õnnestus neil takistada vähemalt viie tõsise terrorirünnaku korraldamist. 2017. aastal plaaniti aga Euroopas Europoli andmetel umbes 205 terrorirünnakut, neist 107 Suurbritannias.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused