Rahvuslased Antwerpenis: pendel on liiga kaua vasakul ja multikulturalismi poolel püsinud. On aeg, et see hakkaks uuesti teises suunas liikuma

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Itaalia Lega liider Matteo Salvini ja Vlaams Belangi juht Tom Van Grieken konverentsil.

2. detsembril toimus Antwerpenis (Flandrias) Euroopa Parlamendi fraktsiooni Identiteet ja Demokraatia (ID) konverents nimega „Euroopa uus lootus“. Antwerpenisse olid kohale tulnud ID liikmed Itaaliast, Prantsusmaalt, Austriast ja Flandriast, peaesineja oli Itaalia endine siseminister ja Liiga juht Matteo Salvini.

Esinejad leidsid ühiselt, et Euroopal on veel lootust. Oma avakõnes hoiatas Gerolf Annemans (Vlaams Belang) eurooplaste identiteedi ja kultuuri hävitamise eest Euroopa Liidu masinavärgi poolt. „Teiste poliitikute mahitatud massiimmigratsiooni asemele, laiutava Angela Merkeli asemele, macronide ja vonderleyenite asemele toome meie rahva hääle!“ kinnitas Annemans.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prantsusmaa Rahvusrinde europarlamendi liige Jordan Bardella sõnul viib Euroopa Liit täide tõelist Euroopa mõrva. Tema sõnul ei ole EL-il võimalik eksisteerida ilma tugevaid rahvusriike tunnustamata. „Prantslased hääletavad Rahvusrinde poolt, sest nad tahavad jääda Prantsusmaal prantslasteks ja põhimõtteliselt kehtib sama ka miljonite teiste eurooplaste kohta teistes riikides, kelle jaoks meie oleme lootusekiireks.“

Harald Vilimsky Austria Vabadusparteist kinnitas, et kavatseb kindlalt püsida opositsioonis uue Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni vastu, kuna tolle plaan minna edasi EL-i tsentraliseerimisega ei sobi kohe üldse kokku kontseptsiooniga „Austria ennekõike“. Vilimsky sõnul tuleb otsustusõigus tuua Brüsselist tagasi liikmesriikide rahvusparlamentidesse. „Pendel on püsinud juba liiga kaua vasakul ja multikulturalismi poolel. On aeg, et see hakkaks uuesti teises suunas liikuma.“

Peaesineja Matteo Salvini viitas oma kõnes sellele, et siseministrina suutis ta juba üsna lühikese ajaga viia sisse hulgaliselt muudatusi ja rõhutas, kui oluline on jätkata tõeliste euroopalike väärtuste kaitsmist. Samuti hoiatas ta kasvava islami ohu eest.

„Islam annab Euroopale surmahoobi. Leidub juba ka inimesi, kes tahavad keelata jõulud. Mina tahan, et mu kuue aastane tütar saaks tulevikus käia tänaval seelik seljas, ilma et keegi teda selle pärast solvaks,“ rääkis Salvini. Samuti lubas ta uuesti ministriks saades jätkata otsustavalt võitlust immigratsiooniga. „Siin selles saalis ei istu mingid fašistid, vaid itaallased, kes armastavad Itaaliat ja flaamid, kes armastavad Flandriat,“ ütles ta.

Flaami rahvuslaste partei Vlaams Belang esimees Tom Van Grieken aga küsis: „Kes siis veel peaks Euroopa identiteeti kaitsma, kui meie ise seda praegu ei tee?“ Tema meelest võib järgmise põlvkonna jaoks olla juba liiga hilja, sest nemad on võib-olla selleks ajaks oma maal, oma kontinendil, juba vähemuses. „Meil on kohustus kindlustada oma lastele ja lastelastele Euroopa pärand, mille meie esivanemad meile jätsid. Meie, meie ja ainult meie oleme uus lootus uuele Euroopale.“

Ka EKRE saadik Euroopa Parlamendis, Jaak Madison, on ID fraktsiooni liige.

Allikas: id-party.eu

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused