Rahvuslikud jõud Prahas: viimane aeg on teha Euroopas pööre, et ei korduks NSVL II

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Marine le Pen

Möödunud nädalal toimus Prahas uue üleeuroopalise poliitgrupi Rahvaste ja Vabaduste Euroopa Liikumine (ingl k Movement for a Europe of Nations and Freedom) liidrite kohtumine, kus hoiatati ka tõsiselt Euroopa Liidu muutumise eest Nõukogude Liidu sarnaseks.

Oma kõnes viitas flaami rahvuslaste partei Vlaams Belang esindaja Gerolf Annemans ajale, mil praegune Tšehhi oli veel Tšehhoslovakkia ja kuulus Nõukogude Liidu satelliitriikide hulka.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kas te tõepoolest võitlesite kõik need aastad nõukogude pärandi ja mõju vastu, et asuda nüüd teise samasuguse liidu, Euroopa Liidu ikke alla?“ küsis Annemans, kes on ühtlasi ka Euroopa Parlamendi liige.

Le Figarole antud kommentaaris lisas Annemans: „Vabaduse aeg on saabunud. Meie olemegi vastupanuliikumine.“

Prahas esinesid kõnedega veel Prantsuse Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen, Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders ja Suurbritannia Euroopa Parlamendi liige Janice Atkinson.

Ka Le Pen võrdles oma kõnes EL-i NSVL-iga: „Praegu ei ole Euroopa Liidul võimekust saata tänavale tanke rahvast tulistama… Kuid EL-i eesmärk on sama: vähendada meie poliitilist, õiguslikku ja [rahvuslikku] identiteeti ning meie vastupanuvõimet.“

Euroopa rahvuslike parteide esindajad kogunesid Prahasse Tšehhi parempoolse partei Vabadus ja Otsedemokraatia (SPD) juhi Tomio Okamura kutsel. Tšehhi-jaapani päritolu Okamura parteile ennustatakse võimalust saada valimistel esimest korda koht Euroopa Parlamendis.

Nii nagu Wilders soovib nn Nexitit, ehk Hollandi lahkumist Euroopa Liidust, toetab ka SPD Tšehhi välja viimist EL-ist. „Kui EL-i ei õnnestu reformida demokraatlikuks liiduks, siis tuleb sellest lahkuda,“ ütles partei esinumber EP valimistel Ivan David.

Hiljutise Eurobaromeetri uuringu kohaselt toetab Tšehhi EL-i jäämist hetkel alla poole valijatest, 47%.

Rahvuslikelt jõududel ja euroskeptikutelt oodatakse eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel väga tugevat tulemust.  Marine Le Pen ütles möödunud nädalal meediale: „Me näeme praegu uue Euroopa ühtsuse sündi ja seda, kuidas rahvuslikud parteid Euroopas ühendavad jõud, pakkudes sellega 500 miljonile eurooplasele uutlaadi koostöövõimalust, uut projekti ja uut potentsiaali tulevikuks.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused