Rahvusriike vaenav vanurist miljardär George Soros üritab oma rahaga Brexitit peatada

George SorosGeorge Soros

Kampaaniagrupp Best for Britain, kes püüab takistada Suurbritanniat Euroopa Liidust lahkumast, sai miljardärist võimukukutajalt George Sorosilt 400 000 naela, mis kanti üle Sorose Avatud Ühiskonna Fondi kaudu.

Selle rahaga püütakse mõjutada Briti parlamendiliikmeid, et nood lükkaksid tagasi Brexiti-kokkuleppe, mis viiks valitsuse kukkumise ja lahkulöömise peatamiseni.

Ungaris sündinud juudi rahvusest USA investor George Soros (87) on avalikult teatanud, et soovib rahvusriikide lammutamist ja rahvaste segamist Euroopas immigrantide sissetoomise kaudu. Ungaris peetakse meest lausa kurjategijaks.

Brexitit toetav ajaleht Daily Telegraph kirjutas, et Sorose “kampaania Brexiti tühistamiseks” kavandab veebruaris üle riigi reklaamikampaaniat, millega loodetakse jõuda teise referendumini, et hoida Suurbritannia EL-i koosseisus, vahendab Postimees.

Britid vihkavad teda 1992. aasta 16. septembri niinimetatud musta kolmapäeva tõttu, mil ta teenis naela kursi languse hetkel tehtud õige pakkumisega miljard dollarit. Jaanuaris ennustas Soros Davosi maailmamajandusfoorumil, et Briti peaminister Theresa May ei jää kuigi kauaks võimule.

Sorose toetatava Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia 2014. aasta laureaat oli ka tollane euroametnik Kersti Kaljulaid.

Kommentaarid