Rände- ja kliimahüsteerik Carola Rackete kutsub kodanikuallumatusele ehk seadustele vilistama

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Piraadist kliimahüsteerikuks – Carola Rackete.

Saksa ajaleht Die Welt vahendas täna eriti ekstreemse kliimahüsteeriku ettepanekut, mis ei jää palju maha Gerda Thunbergi soovist oma kriitikuid seina äärde seada.

Carola Rackete oli varem merepäästja, kes oma alusel seikles Vahemerel, korjates üles illegaalseid migrante. Küllap hea tasu eest. Nüüd tegeleb ta kliimamuutustega “väljasuremise vastase mässu” raames.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paadipõgenike „päästjast” laeva „Sea Watch 3“ kaptenina muutus Rackete kliimaliikumise “Extinction Rebellion” üheks liidriks. Kogu maailmas kogus juulis  suuri pealkirju see, kui vastupidiselt Itaalia valitsuse sõnaselgele keelule juhtis ta päästelaeva “Sea Watch 3” koos 53 põgenikuga pardal Itaalia Lampedusa sadamasse, rammis politseipaati ja arreteeriti seejärel.

Carola Rackete nõuab, et kodanikud muutuksid kodanikuallumatuiks, et muuta poliitikat ambitsioonikamaks võitluses globaalse soojenemise ohuga. „See on hädavajalik, kuna praegu tehakse palju “katastroofiliste tagajärgedega” poliitilisi otsuseid,“ ütles ta ajalehtedele. „Oleme viimane põlvkond, kes saab midagi ära teha. Tulevastele põlvedele on juba hilja lõpetada kliimamuutusi kui eksistentsiaalset kriisi.”

Ta jätkas, et kodanikud peavad mõistma, et ” toetame praegust süsteemi kõigega, mida teeme, ja kõigega, mida me ei tee.” Tegevusetusel olevat sama hirmsad tagajärjed. “Kui maa kliima soojeneb veel kahe kraadi võrra, algavad  füüsilised protsessid, mida me enam tagasi pöörata ei saa. Ma usun, et me pole sellest dramaatikast veel üldse aru saanud.“

Kliimamuutused põhjustavat ka Euroopast ärapõgenemist

Selle tagajärjel näeb 31-aastane kliimahüsteerik ka Euroopa-sisest pagulaste liikumist: “Kliimamuutused viivad ka Euroopast põgenemiseni,  põhjustades piirkondadele veepuuduse all kannatamist, üleujutusi märksa rohkem ja sademeid langeb kuskile sinna, kuhu neid pole plaanitud või muul ajal, ”ütles Rackete. „Praegune põlvkond on viimane, kes midagi võib muuta.“

Konservatiivse erakonna Alternatiiv Saksamaale esindaja Klaus Töpfer kommenteeris seda nii: „Paanika vaimus ei tehta kunagi mõistlikke otsuseid.“ Ta lisas: „Jah, ma tean, et meie osa ülemaailmsed CO2 heitkogused on vaid 2 protsenti.“

Paistab, et ka paljud maailma suurriigid ei usu peatsesse kliimakatastroofi, sest Madridi kliimakonverents lõppes ju praktiliselt tulemusteta.

Mart Ummelas, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused