Rändeaeg on taas käes — EL-i välispiir on jätkuvalt kaitseta, Ungari muretsema ei pea

Ungari piiritaraUngari piiritara tagab riigile kaitstuse.

Kevad on jällegi käes ja ilmselgelt hakkab taas aktiivsemaks muutuma ka immigrantide ebaseaduslik ränne Euroopasse.

Viimase kahe päeva jooksul on üle Türgi piiri Kreeka põhjaossa saabunud sajad põgenikud ja migrandid, ebaseaduslike piiriületuste arv on pärast Türgi sõjalist operatsiooni Süüria põhjaosas järsult kasvanud, teatasid Kreeka võimud teisipäeval.

Esmaspäeval pidas politsei piirijõel Evrosel kinni 370 ja pühapäeval 140 inimest. Märtsis peeti Evrose ületamisel kinni 1658, veebruaris 586 ja võrdlusena oli mullu märtsis selleks arvuks 262 inimest. Maismaatee Türgist Kreekasse on muutunud aina populaarsemaks pärast tingimuste halvenemist Kreeka saartel, vahendab BNS.

Rände kevadises intensiivistumises pole midagi uut, tähelepanu tuleks suunata hoopis mõnele muule faktorile. Esiteks on Euroopa Liidu välispiir eeltoodud uudise põhjal endiselt kaitseta ja mittepidav, immigratsiooni vastustava Ungari piiril aga on neil vastas tehniliselt võimas piiritara, mis on ka hästi mehitatud — liberaalne Lääne-Euroopa on jätkuvalt haavatav, äsja oma turvalisuse Viktor Orbani kätesse usaldanud Ungari aga on kaitstud.

Teise uudisena tasuks ära märkida selle, et Euroopa poole on suundumas suur Afganistani, Pakistani ja teiste sealtkandi maade immigrantide mass, mis seni oli pidama jäänud Iraani-Türgi piirile. Väidetavalt soovib ka Ankara sellel suunal oma piire tarastama hakata.

Järeldused võib igaüks ise teha — niinimetatud “avatus” tähendab mistahes riigile sõja- ja majanduspõgenike uputust ja suurt survet suveräänsusele, piiride kaitse aga tagab normaalse elu jätkumise.

Kommentaarid