Rändekriis Vahemerel — kas vaid Liibüa rannavalve töötab selle nimel, et migrandid mere lõunakaldale jääks?

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Aafriklastest migrandid Liibüa sadamalinna Tripoli kaldapealsel.

Kui jälgida uudiseid paadipõgenikest Vahemerel, siis torkab silma, et tagasi viib neid vaid migratsiooni lähteriigi Liibüa piirivalve, kõik teised osapooled veavad migrandid lõpptulemusena ikkagi sinna, kuhu nood tahtsid.

Liibüa piirivalve tõi kahe ööpäeva jooksul merelt ära pea 700 ebaseaduslikku sisserändajat ja kolm surnukeha, teatasid neljapäeval võimuesindajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Neljapäeva õhtul päästeti ranniku lähedal uppuvalt aluselt 142 erinevatest Aafrika riikidest pärit migranti. Varem päeval korraldati kaks päästeoperatsiooni, mille käigus toodi merelt ära 236 inimest. Kolmapäeval tõi merevägi kaldale 301 sisserändajat, kelle seas 46 last ja kolm naist, vahendab BNS.

ÜRO neljapäeval avaldatud raporti kohaselt on sel aastal uppunud pea tuhat Vahemerd ületanud Euroopasse pürginud sisserändajat, kellest 220 viimaste päevade jooksul.

Itaalia on küll sulgenud oma sadamad vabaühenduste smugelduslaevadele, kuid üks nädala alguse uudis rääkis siiski Itaalia piirivalve enda poolt päästetud ja Euroopasse toodud immigrantidest. Ilmselt ei suuda siseminister Matteo Salvini kõiki jõustruktuure veel piisavalt karmilt kontrollida.

Inimkaubitsejatega otsest koostööd tegevad ja seega neid rikastavad vabaühendused korjavad immigrante üles otse Liibüa piirivalve nina alt, kes nad muidu tagasi viiks. Jääb vaid küsida — millal ka liibüalased käega löövad ja toimuval vabavoolus minna lasevad, kui Euroopa vaid räägib rändekriisi ohjeldamisest, ise aga valab õli tulle?

Hundid inimõiguslaste nahas on juba asunud haukuma ka väljaspoole EL-i rajatavate põgenikekeskuste peale, väites, et nagunii saavat neist “teised Guantanamod”. Amnesty International soovitas koguni hakata immigrante lennukitega Euroopasse vedama. Soroslik rahvastiku väljavahetamise suuroperatsioon seega jätkub, kuid nüüd on sellele tugev vastasrind immigratsioonivastaste riikide näol ja nende arv aina kasvab.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused