Rändeleppe taustal: Berliini kooli 103 lapsest vaid ühe peres räägitakse kodus saksa keelt

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Juba praeguse migrantide hulga juures on integratsioon sisuliselt lakanud.

Ühe Berliini kooli direktor Astrid-Sabine Busse (61) ütleb otsesõnu välja: “Me oleme arabiseerunud!”

Berliini Neuköllni eeslinnas asuva kooli 103 esimese klassi õpilasest räägitakse ainult ühe kodus saksa keeles. Sakslased lahkuvad sellest piirkonnas ja migrandid toovad perede taasühendamise kaudu oma sugulased järele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me oleme siin eesliinil,” ütleb direktor Busse: “Kolmanda põlvkonna sisserändajad toovad endale pruute juba endisest päritoluriigist. Üha uued põlvkonnad ei räägi saksa keelt”, lisab ta.

Busse sõnul puuduvad lastel suurte araabia peredes võimalused sotsiaalseks arenguks: “Paljudel lastel pole oma voodit ega kohta, kus teha koduseid töid. Suuremad lapsed mängivad arvutiga või vaatavad telerit. Lastel pole võimalust puhata, õppetöid teha, neil pole päevakava ja süüagi saab korrapäratult!”

Direktori tähelepanekute järgi on probleemid kaugeleulatuvad. Vanemad praktiliselt lapsi ei kasvata. Paljud näevad esmakordselt tähestikku ning kuulevad asjadest, millest neil pole aimugi – näiteks et kedagi kohates tuleb teda tervitada.

Astrid-Sabine Busse nendib, et poliitikud mõtlevad ainult migrantide sissetoomise peale ja mis edasi sünnib, pole nende mure, kuid kool peab nende probleemidega igapäevaselt tegelema, ja mistahes positiivseid tulemusi saavutada on peaaegu võimatu.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused