Rändeleppest, ERR-i propagandast ja Šveitsi otsusest Marrakechi mitte sõita

Maailm,
©Scanpix.

Kolmapäeval levis teade, et lisaks sel nädalal oma eitava otsuse teatanud Iisraelile, Poolale ja Austraaliale võib detsembris Marokosse sõitmata jätta ka Šveits.

ERR on selle teema käsile võtnud vana hea rahvusringhäälingu tava järgi ehk vasakliberaalselt positsioonilt, kirjutades: “Šveitsis sattus ÜRO ränderaamistiku debatt halvale ajale: see võib anda hoogu populaarsele algatusele, et Šveitsi seadused oleksid ülemad rahvusvaheliste seaduste ja lepete ees.” See pidavat tähendama riigi välispoliitika kokkuvarisemist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uudise järgi hakkavat see segama Euroopa Liiduga sõlmitavat kokkulepet igakülgse koostöö üle. Miks peaks väidetavalt vabatahtlik rändelepe segama täiesti kõrvalist Šveitsi ja EL-i kokkulepet? Lisaks on Šveits neutraalne riik ja tema hoidumised mistahes lepingutest ei tohiks üllatusena tulla.

Pühapäeval otsustavad šveitslased enesemääramise üle, millega pandaks põhiseadusesse kirja, et Šveitsi seadused on rahvusvaheliste lepete ülesed. ERR leiab, et need takistaksid riigil rahvusvahelist suhtlemist – mil moel? Tegu on riigi kodanikelt loa küsimisega suveräänsusest kinnipidamiseks ja see on igati demokraatlik, eriti neutraalsuspoliitika puhul.

“Kuna valitsus ei suutnud teemat õigel ajal avalikkusele esitleda, on populistid selle üles korjanud ja kasutavad seda õigusliku enesemääratluse kampaanias,” väidab ERR. “Isolatsionistidele sobib ÜRO ränderaamistik suurepäraselt. See haakub lisaks rahvusvahelise õiguse ja lepete teemale ka migratsiooni kui kõvasti vaidlusainet andnud valdkonnaga ning nüüd tunneb Šveitsi Rahvapartei (SVP), et nende kurssi toetavad ka USA, Austria, Ungari, Austraalia, Tšehhi, Bulgaaria ning ka Eesti.#

“Mõned poliitikud võrdlevad seda juba Brexitiga, olles pessimistlikud Šveitsi võimaluste osas EL-i turule jääda,” väidab ERR. Hallo, rahvusringhääling, Šveits pole EL-i liige ja sellised võrdlused on lihtsalt imelikud!

Mis isolatsionistidest saab rääkida, kui riigi põhiseadus sätestabki neutraalsuse? Majandus- ja kaubanduskoostöö EL-iga on kahepoolne kokkulepe, kus piirid pannakse lähtuvalt mõlema poole ühistest huvidest. Kui kokkuleppele ei jõuta, jääb mingi asi ära – nii lihtne see ongi! Šveits on eriline selle poolest, et tema otsustab kõike ise, mitte ei jookse suuremate riikide pealinnadesse luba küsima. See poliitika on riigile taganud arvestatava jõukuse!

“See tähendaks loobumist raamistiku heakskiitmisest, Marrakechi mitte sõitmist ja palvetamist, et sellest piisab. Seejärel tuleb oodata paremat olukorda, mil arutelusid ja läbirääkimisi jätkata.” Kas saab veel orjameelsemat loo lõppu rahvusringhäälingult oodata? Pole siis ime, kui Eesti välispoliitika teiste sabas lohiseb!

Šveitsi loobumine rändeleppes osalemisest näib rahvuskonservatiividele igati normaalsena, ERR on paraku selle propagandistlikult kujundanud hirmujutuks sellest, mis juhtub siis, kui keegi otsustab ise.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused