Rändepakt annab seda heakskiitvale Venemaale suurepärased võimalused hübriidsõjaks

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Migrandid Vene-Norra piiril 2015. aasta detsembris.

Rändepakti ideoloogilise heakskiidu juures ei näi liberaalne Lääs märkavat seda, et ühe riigina kirjutab sellele alla ka agressiivne Venemaa, kes võib rändetulva hübriidsõjas ära kasutada.

Ja miks ei peaks Moskva rändepaktile heakskiitu andma? Kreml on juba ammu näidanud, et rahvusvahelised lepped talle midagi ei tähenda – selle eredamaks näiteks on ülbe Krimmi annekteerimine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui ÜRO loodab, et Putin võtab nende kaela määritavad migrandid enda kaela peale, tuleb maailmaorganisatsioonil väga pettuda. Kreml sõõrutab rändeleppest endale sobivad momendid välja ja sülitab mõnuga kõigile “liberaalsetele väärtustele”, nagu ta seda pidevalt teeb. Ei, rändepakt on mõeldud alandlikule Lääne-Euroopale tema rahvastiku väljavahetamiseks!

Venemaa on suur migratsioonimaa ja sinna voolab odavat tööjõudu Kaukaasiast, Kesk-Aasiast, Hiinast ja Kagu-Aasiast. Erinevalt Läänest aga neid seal ei poputata, vaid pannakse sõna otseses mõttes tööd rabama, ja kes seda ei tee, satub hädade karusselli, sest Vene ühiskond sotsiaalsete hüvedega silma ei paista! Seepärast soovitakse sealt ka edasi heaoluühiskonda pääseda.

Suur oht aga seisneb selles, et Venemaa saab migrantide massi, mis tal juba ootevalmis on (seal töötavad vietnamlased ihaldavad Lääne lihapottide juurde), ära kasutada hübriidsõjas. Mingil hetkel lastakse nad lihtsalt lääne suunas tulema ja tehakse nägu, et ei suudeta neid kinni hoida. Eelmäng mängiti juba kaks talve tagasi Soome ja Norra piiri ääres, kuhu lasti Iraagi ja Afganistani põgenikud segadust tekitama. Eestile ja teistele Balti riikidele, samuti Soomele avaldati survet ka tänavu suvel, kui jalgpalliviisaga Venemaale MM-ile saabunud aafriklased lubati läänesuunalisele tormijooksule.

Hübriidsõja ühe variandina lastaksegi Euroopa suunas minema suured massid (hiinlasi on juba praegu Venemaal miljoneid) ja veetakse siis näpuga rändepaktis järge – näete, te olete kohustatud neid vastu võtma, sest meie siin Venemaal lihtsalt ei suuda neile inimväärset elu pakkuda. Kuna Poola, Slovakkia ja Ungari kaitsevad oma piire migratsioonitulva eest ja neil on suuresti Ukraina ja Valgevene vahel, siis paisatakse see mass tõenäoliselt Balti riikide ja Soome suunale, kus on olemas otsene Venemaa-EL-i piir. Ka Vene-Ukraina piir võidakse migrantidele Läände pääsemiseks avada.

Kreml vaatab praegu rahuloluga pealt seda, kuidas Euroopa rändetulva alla matub. Esiteks on siis Euroopa Liidul palju tegemist oma migratsioonist tingitud siseprobleemidega, et Venemaa sigadustele tähelepanu pöörata. Teiseks võtab rändekriis Euroopalt tohutult raha, mis muudab ta nõrgemaks nii majanduslikult kui ka sõjaliselt. Ja kolmandaks – olukorras, kus migrandid ja islam hakkavad Euroopat demokraatlike protsesside abil üle võtma, on üks suuremaid jõude maailmas USA järel ehk EL sisuliselt maailma jõulisematest blokkidest välja lülitatud. Ja lisaks muudab rändekriis Lääne heaoluühiskonna olematuks, mis ajab Euroopa rahvad oma valitsejate vastu mässama ja annab Venemaale võimaluse nende protsessidega manipuleerida.

Poliitaferist Margus Tsahkna süüdistas rändeleppe vastaseid Kremli agentideks olemises, kuid ilmselgelt on see dokument venelastele just õnnistuseks – ise nad peavad rahvusvahelisi leppeid paberilipakateks, mida võib hulgi alla kirjutada ja ikkagi tuulde lasta. Euroopa nõrgestamiseks aga on see pakt neile igati sobiv.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused