Rändepakt jääb endiselt valupunktiks: migrantide vool üle Vahemere ei lakka isegi talvetormides

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Hispaaniast on saanud uus inimkaubanduse keskus.

Valimiste eel on Eesti võimupoliitikud püüdnud pisendada massiimmigratsiooni ohtu, kuid isegi tormised talveilmad pole suutnud pidurdada Kolmanda maailma ülekolimist Euroopasse.

2018. oli aasta, mil Itaalia rahvusmeelne valitsus peatas ebaseadusliku sisserände riiki Vahemere kaudu. Suvel ja sügisel nihkus ebaseaduslik ränne Hispaaniasse, mida valitsevad sotsialistid ehk Sancheze “feministlik” valitsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2018. aastal saabus Vahemere kaudu Itaaliasse, Kreekasse, Hispaaniasse ja Küprosesse kokku 113 347 sisserändajat. 62 479 sisserändajat saabus Hispaaniasse, 23 371 Itaaliasse, 32 362 Kreekasse, 1 482 Maltale ja 676 Küprosele.

Üheksa riiki, mis andsid kõige rohkem paadipõgenikke, olid Guinea (11,8), Maroko (11,5%), Mali (9,4%), Süüria (8,9%), Afganistan (6,9%), Iraak (6,6%). Alžeeria (5,6%), Côte d’Ivoire (5,5%), ja Tuneesia (5%). Sisserändajatest mehed olid 64,5%, naised 14,5% ja lapsed 21,1%. Laste suur protsent on seletatav sellega, et paljud täisealised noormehed valetavad ennast alaealisteks (toim.)

Põhja-Aafrika transiidiriikideks on Maroko, Alžeeria, Tuneesia, Liibüa ja Egiptus. Rände tippkuu oli oktoober, mil kogu Euroopasse saabus Vahemerel 16 314 rändajat. Kõigi aegade tippränne oli Vahemere piirkonnas 2015. aasta oktoobris, mil Euroopasse saabus 222 800 sisserändajat.

Hispaania rannavalve on uue aasta kahe päeva jooksul päästnud merest juba 401 migranti. Piirivalve eestkõneleja ütles uudisteagentuurile AFP, et teisipäeval päästeti 111 migranti Gibraltari väinas ja Alboráni merel. Veel 290 inimest päästeti kolmapäeval ning rannavalve otsib veel üht hätta sattunud alust.

Hispaania nõrgeneb sotsialistide positsioon ning kasvab parempoolsete toetus, mis võib viia erakorraliste valimiste ja immigratsioonivastaste jõudude võimulepääsuni – Vahemeri tuleb migratsioonile sulgeda! Kreeka tundub selleks võimetu olevat, Itaalia sai rände lõpetamisega hakkama ja Hispaania on inimkaubanduse vabaühenduste abiga üle võtnud.

Allikad: kansalainen.fi, BNS, UNHCR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused